W piątek rozpoczynają się dwudniowe, wyczekiwane przeze mnie, Narracje –  listopadowe noce ze sztuką w plenerze, tym razem w Nowym Porcie. To spotkanie ze sztuką, która nie musi być koniecznie oczywista, zrozumiała i przyjemna, nie zawsze o to przecież chodzi. Może jednak być też tak, że najbliższe Narracje okażą się przystępne i łatwe w odbiorze, pewnie nikt by się z tego powodu nie obraził. Zwłaszcza, że zeszłoroczna edycja należała do tych trudniejszych. Jakie będą tegoroczne instalacje i interwencje zlokalizowane w przestrzeni Nowego Portu wiedzą tylko artyści, pani kurator, organizatorzy. My, odbiorcy kultury, przekonamy się już w ten weekend. Czekam na tę możliwość przekonania się z niecierpliwością, to też jest właśnie piękne w Narracjach. Ta niepewność i ciekawość. Więc, każdy kulturalny człowiek niech znajdzie czas, by wpaść do Nowego Portu, aby samemu, na własne oczy i uszy przekonać się jakie one są, te Narracje, w tym roku. 

Już wcześnie pisałem, które z prac wzbudzają moje zainteresowanie, możesz przeczytać o tym tutaj

Ale piątek to nie tylko Narracje. Sprytni kulturalni, jak zechcą mogą ogarnąć więcej niż jedno wydarzenie tego wieczoru. Ja, dla przykładu, zastanawiałem się nad wybraniem na operę ‘Olimpia z Gdańska’, co też sprawiłoby, że po raz pierwszy w życiu pojawiłbym się w Operze Bałtyckiej, ale.. ma pewne ‘ale’, ale to już Was pewnie nie interesuje. Ważne, że w mojej głowie pozostaje zainteresowanie tą operą, bo to ponoć ewenement, rzadkość, coś nietypowego – gdyż to jedna z niewielu oper, która została napisana zupełnie od nowa, specjalnie dla Opery Bałtyckiej, a nowe opery w dzisiejszych czasach pisane są bardzo rzadko. 

Linki do wszystkich wydarzeń umieszczonych na kwadracie:

Narracje #7 / od 17:00, Nowy Port:
http://narracje.eu

39. Ukraiński Jarmark Młodzieżowy / VI Jarmarkowe Spotkania “Mołoda Muza”
zobaczymy m.in. spektakl “Orkestr” (Orkiestra) – Teatr EKMATEDOS (Charków), koncert grupy Vivienne Mort (Kijów), DJ Danny V. & olo.b (Northsiders) / 19:00, B90:
http://jarmarok.znimky.net/2015/

Kapela ze Wsi Warszawa, Kapela Maliszów / 20:00, Ucho:
https://www.facebook.com/events/441873742666365/

Laura Haras-Cejrowska: Portret kobiety / 19:00, Plama:
https://www.facebook.com/events/1518897058420903/

Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale – Koncert studentów klas kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku / 17:00, Akademia Muzyczna:
http://nowefale.pl

Olimpia z Gdańska / 19:00, Opera Bałtycka:
http://www.operabaltycka.pl/pl/spectacle/olimpia-z-gdanska.html

XIV Ogólnopolski Przegląd “Połowy Poetyckie” / g. 19:00 Spotkanie autorskie z Karolem Maliszewskim – poetą, prozaikiem, krytykiem literackim, g. 20:00 Konkurs Jednego Wiersza / Cafe Strych, Plac Kaszubski 7b:
http://bit.ly/1PCpVJR


przepraszam, za nadużycie w tekście słowa ‘opera’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *