niedzielą wieczorem wrzucam ten oto kwadrat dotyczący pierwszego dnia wiosennej edycji Festiwalu Jazz Jantar, a poniżej krótkie info o wykonawcach, których usłyszymy owego wieczoru.

POKUSA to trzech młodych i zadziornych jazzmanów, którym już teraz umiejętności może pozazdrościć niejeden muzyk. Siłą rzeczy największe zainteresowanie wzbudza perkusista o nazwisku Olter. Teodor jest wprawdzie synem współtwórcy Miłości czy yassu w ogóle, lecz także w tym wypadku nie można mówić o przytłoczeniu przez ikonę. Młody muzyk wypracował własny styl i chociaż nie jest to praca zakończona, wyraźnie słychać, że pokusą zespołu są przede wszystkim free jazzowe improwizowanie, które nie są jeszcze obarczone rutyną i wtórnością – donosiliśmy wówczas we wrażeniach po secie wykonanym w Kawiarni Żak. Od tego czasu zespół przebył długą drogę, której zwieńczeniem jest debiutancki album, a jego wykonanie w Sali Suwnicowej będzie premierowym.

POKUSA na Facebooku: https://www.facebook.com/pokusa.tnt/?fref=ts 

VEHEMENCE QUARTET to zespół, o którym za kilka lat będę mógł napisać (a przynajmniej mam taką nadzieję), że nie trzeba go przedstawiać żadnemu miłośnikowi jazzu. Czwórka młodych i piekielnie zdolnych muzyków ma bowiem wszelkie atrybuty, aby w niedalekiej przyszłości stać się czołowymi postaciami krajowej sceny jazzowej – Mateusz Kołodziej z Axun Arts w recenzji albumu „Anomalia” nie silił się na powściągliwość.

Kwartet ten oparty jest na sile dwóch saksofonów – altowego i tenorowego. Połączenie to automatycznie sprawia, że dęciaki dominują muzycznie, a osoby na nich grające biorą także na swoje barki kwestię kompozycji. […] Tego oczekuję od muzyków chcących zawojować krajową scenę – oryginalności i pomysłowości, nie zaś klepania tysięczny raz znanych taktów.

WWW: http://www.vehemencequartet.pl 
Facebook: https://www.facebook.com/vehemencequartet/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *