W sobotę, 15 listopada, w Żaku będzie można dokonać odkryć i posłuchać dobrego gitarowego i saksofonowego grania.

Z trójki wykonawców wymienionych na kwadracie znam tylko Marka Napiórkowskiego, który tego wieczoru będzie prezentować swoją ostatnią płytę: Up! I czytając tekst, który zacytuję poniżej już żałuję, że tego dnia nie będzie mnie w Gdańsku:

„Up!” jest płytą koncepcyjną, zamkniętą, dźwiękową opowieścią – mówi Marek Napiórkowski. Chciałem, żeby udział muzyków klasycznych zaowocował nowym, niespotykanym wcześniej brzmieniem. Nie miałem awangardowych ambicji, ale zależało mi, by, zachowując przejrzystość i komunikatywność, uniknąć skojarzeń z nieco wyeksploatowaną w jazzie formułą „solista plus orkiestra”.

Każda z poprzednich płyt była powodem do dumy i źródłem ekscytacji, ale ta jest dla mnie czymś szczególnym. Sumą doświadczeń, wejściem na wyższy poziom i pierwszym krokiem, by iść… jeszcze wyżej. Marek Napiórkowski osiągnął ambitny cel, a przy tym nagrał płytę łagodną w nastroju, taką, która pozwoli słuchaczom, nie tylko jazzfanom, oderwać się od codziennych problemów, zatopić w ujmujące melodie i ciekawe solówki. Stworzył muzykę od święta.

Marek Dusza | audio.com.pl

Kurtz oraz Joanna Charchan Trio to właśnie element ‘odkrycia’ tego wieczoru, tzn. takim byłby dla mnie, ale może już dla Was nie koniecznie..

Życzę miłego jutrzejszego (dzisiejszego też) wieczoru w Klubie Żak i tymczasem pozdrawiam z daleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *