Robert Glasper Experiment słucham dziś całe przed(po)południe, jest idealną ścieżką dźwiękową dla spokojnej niedzieli. W muzyce owej jest jazz, ale jest też dużo.. no właśnie, czego.. chyba wszystkiego co można zamknąć w pojęciu ‚czarna muzyka’. Sam Robert Glasper mówi tak:

Muzycy jazzowi czują się coraz pewniej, gdy muzyka przemawia do nich osobiście – duma – myślę, że to bardzo ważne, by muzycy spijali soki z muzyki, która jest ścieżką dźwiękową ich życia. Jedyna szansa, by utrzymać coś przy życiu, to wyjąć to z kontekstu historii i pozwolić rosnąć i zmieniać się. Gdy się na to pozwoli, dzieją się takie rzeczy jak w „Black Radio 2”. Czarna muzyka to dom z wieloma pokojami. Czarni ludzie wynaleźli wiele powszechnie uwielbianych gatunków: Jazz, blues, gospel, R&B, rock, hip-hop i tak dalej. Staram się zajrzeć do każdego z tych pokojów. To moja rezydencja, nasza rezydencja. Nie muszę niczego wykluczać. To powiedziawszy, kto wie, gdzie teraz zajrzę.

Robert Glasper Experiment będziemy mogli zobaczyć pierwszego dnia Festiwalu Jazz Jantar – 4 listopada. Ja wybiorę się na pewno i coś czuję, że Sala Suwnicowa Klubu Żak będzie pękała w szwach (jak podczas, właściwie, wszystkich jazz-jantarowych koncertów). Odróbcie 1. eskaemkową lekcję jazzu, obejrzyjcie lub tylko posłuchajcie filmików poniżej, poklikajcie w linki i spotkajmy się w Żaku w pierwszy wtorek listopada.


[youtube https://www.youtube.com/watch?v=JeZgVJN9gV0&w=450&h=253]

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=e6NjqujEy1o&w=450&h=253]


LINKI:

Oficjalna strona Robert Glasper Experiment:
http://www.robertglasper.com 

Strona Festiwalu Jazz Jantar:
http://www.jazzjantar.pl

Spotify:
Robert Glasper Experiment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *