Znajome. Gadomska | Król | Nagórska

Wystawa: 26.09.2020 – 16.10.2020
Wernisaż: 26.09.2020, godz. 18:00
Adres: ESKAEM pracownia + galeria / Gdyńskich Kosynierów 10, Gdańsk

Pierwsza wystawa w galerii to sprawa szczególna. Ma wartość mocno emocjonalną i daje upust najgłębiej skrywanym marzeniom. Dziewczyny, których prace będzie można zobaczyć podczas pierwszej wystawy w galerii ESKAEM, to kobiety wyjątkowe, obserwowane i podziwiane przeze mnie od dawna. Cenię ich energię, pracowitość, warsztat i umiejętności. Każda z nich jest inna i każda jednakowo mocno mnie przyciąga i intryguje. Właśnie dlatego postanowiłem je zaprosić.Wystawą „Znajome. Gadomska, Król, Nagórska” rozpoczynam kolejny rozdział kulturalnych działań pod tytułem „galeria”.Marek Rogala

🔵

Znajoma. Zuzanna Gadomska | nocna zmiana

„NOCNA ZMIANA” jest o tym wszystkim, czego mieliśmy nie doświadczać, żyjąc w dużym mieście. O poczuciu cichej samotności, mimo otoczenia głośną grupą ludzi . O uczuciu braku opcji wyboru, mimo całego wachlarza, jakie dają nam metropolie. O dokładnym obserwowaniu i nieznajomości jednocześnie. O paradoksie samotności w wielkomiejskim tłumie.

bio: www.zuzagadomska.com

🔴

Znajoma. Magdalena Król | mr. cloud – dreamers united

„Dusze przemierzają wieki, jak chmury przemierzają niebo i choć ani kształt chmury, ani barwa, ani wielkość nigdy takie same nie zostają, ciągle jest chmurą. I tak samo z duszą jest. Kto rzec może, skąd chmura przywiała? Albo kto tą duszą będzie jutro?” 
– David Mitchell, Atlas chmur

bio: www.magdalenakrol.pl

🟢

Znajoma. Agnieszka Nagórska

8 nietuzinkowych talerzy z motywem Stoczni Gdańskiej. Nowość od Agnieszki Nagórskiej NAGU, a to wszystko przy współpracy Michała Majchrowicza, trójmiejskiego Artysty, ceramika. Surowe tlenki metali: kobaltu i żelaza, szkliwa miedziane i kamionkowe wypalane oksydacyjnie w piecu elektrycznym na 1240°C. Jest to technika średnich temperatur w ceramice użytkowej, zwana kamionką.

bio: www.nagu.pl


Fotorelacja Darii Szczygieł


Wydarzenie odbyło się w ramach programu Gdańskie Otwarte Pracownie. Projekt „ESKAEM – dom dla kwadratów” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *