Kick-off: Doll Photography – Izabela Kwella

„We don’t stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing”, słowa irlandzkiego pisarza George Bernard Shaw są mottem Izabeli Kwella, fotografki z Gdańska, która specjalizuję się w fotografowaniu lalek. Głównym założeniem twórczości Izabeli jest tworzenie wrażenia, że lalki ożywają. Swoje miniaturowe modelki fotografuje w studio i w przestrzeni miasta, zakłamując perspektywę i tworząc wrażenie, że lalki żyją w prawdziwym świecie. Dla artystki fotografia zabawek ma dużo wspólnego z powrotem do dzieciństwa – do beztroskiej zabawy.

Nazwa wystawy „Doll Photography” nawiązuje do książki, którą pod tym samym tytułem, artystka wydała w tym roku, jako podsumowanie jej pięcio- letniego doświadczenia w tworzeniu i rozwijaniu tej dziedziny sztuki.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane w latach 2018-2021. Jest to zbiór kilkunastu ulubionych zdjęć fotografki powstałych podczas tworzenia różnych projektów.

Izabela Kwella
Architekta z Gdańska, Fotografią zajmuje się od pięciu lat. Tworzy i specjalizuje się w fotografii lalek w skali 1:6. Autorka i współautorka wielu projektów fotograficznych w tym międzynarodowego projektu „Travelling Doll Pants”. Współpracuje z twórcami i artystami z całego świata. Autorka książki „Doll Photography”, wydanej w listopadzie 2021 roku. W swojej twórczości łączy i przeplata portret, fotografie produktową i modową. Jej nieustanną inspiracją jest ikona popkultury – lalka Barbie.

Swoją Twórczością dzieli się w social mediach. Na Instagramie wraz z siostrą Justyną Kowalewską tworzy konto o nazwie @bella_belladoll, które zrzesza ponad 100 tysięczną publiczność.

IG: https://www.instagram.com/bella_belladoll/

wernisaż: 19.11.2021, 18:00
wystawa: 20-21.11.2021, godz. 12:00 – 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *