Kick-off: Dialog wewnętrzny | Martyna Brechelke

Wernisaż: 25.02.2022, godz.: 18:00
Wystawa: 26-27.02.2022, godz. 14:00 – 17:00

⚪️
Gdzie spotykają się świadomość z podświadomością? Kiedy jedno staje się drugim? Skąd biorą sie te wszystkie myśli w mojej głowie i dlaczego widzę rzeczy w inny sposób niż moi bliscy? Te pytania towarzyszyły mi na początku procesu tworzenia kolekcji „Dialog Wewnętrzny”. Główną motywacją i inspiracją była potrzeba zrozumienia powtarzalnych wzorów ludzkich zachowań.Na sposób kształtowania się naszych myśli ma wpływ nie tylko nasza przeszłość, ale też wzorce, które utworzyły się w toku ewolucji i kryją się pod hasłem nieświadomości zbiorowej (C.G. Jung). 12 Archetypów to 12 uniwersalnych typów reprezentujących ludzkie motywacje. Każdy z nich ma standardową wersję oraz cień, ciemną stronę.Dialog Wewnętrzny to próba analizy powtarzalnych zachowań i Archetypów, które za nimi stoją. Kolekcja jest wezwaniem do kwestionowania wzorców i świadomego działania w codziennym życiu. Tylko poprzez analizę własnego wnętrza jesteśmy w stanie dokonywać właściwych dla nas wyborów i działać w zgodzie z naszą intencją. Dialog Wewnętrzny to elementarz cech, które przejawiają się w naszym zachowaniu. Archetypy odzwierciedlają nasze mniej bądź bardziej uświadomione wartości.Który głos wybrzmiewa w Twojej głowie?

🔵
Jestem Martyna Brechelke i w życiu sobie hasam. Wolność i kreatywność stoją wysoko w mojej piramidzie wartości i dzielnie wykorzystuję je w procesie twórczym. Obecnie zajmuję się głównie projektowaniem mody i ilustracją. Ciekawi mnie analizowanie ludzkiego zachowania, dlatego moje projekty zazwyczaj są oparte na tematach z dziedziny psychologii i filozofii. Poprzez moje kolekcje, staram się poszerzać zdolności poznawcze. Największą zajawką jest inicjowanie rozmów, które prowadzą do lepszego poznania siebie. Wierzę w to, że im bardziej poznany swoje własne głowy, tym lepsi będziemy w relacjach międzyludzkich.  

https://www.instagram.com/mbrechelke/
https://www.martynabrechelke.com/

🟦
wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1289076931602583 

fotografie: Tomek Cieślikowskii

KICK OFF – pomagamy twórcom wyjść do ludzi
www.kickoffworkshop.com

Wydarzenie odbywa się w e__ae_ miejscu (ESKAEM) – miejscu działającym w ramach programu Gdańskich Otwartych Pracowni realizowanego przez Miasto Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *