Żebyś Ty tak sprzątała, jak te literki robisz | Aga Kotowska

wernisaż: 9.09.2022, 19:00
wystawa: 10-25.09.2022

udostępnianie: środa – sobota, 17:00-20:00

Sprzątanie 🧹🥲 nigdy nie było moim ulubionym zajęciem. Nie przepadałam za bardzo za tą czynnością i wykonywałam ją albo na “raty”, albo jakoś hiper szybko (w trybie flash mode), by potem oddać się czemuś o wiele przyjemniejszemu. 

Jedyne, co w sumie sprawia mi niejaką radość w branży usług porządkowych, to odkurzanie. Szczególnie bardzo brudnej powierzchni, wtedy czuję satysfakcję 👀.

Do liter mam bardzo pedantyczny stosunek, choć uczę się odpuszczać, to jednak jakaś część mnie jest zawsze niezadowolona z efektu i chce spędzić kolejne kilka godzin na smyraniu węzłów do momentu osiągnięcia idealnej krzywej (w illustratorze jest to często niemożliwe, szczególnie przy literze S – type designers know 🙃). 

Z biegiem lat uważam, że nadal nie jestem purrrfect house wife, ale mój stosunek do czystości zmienił się i to diametralnie 😀 Zaś do typografii jest wciąż ten sam, jak nie silniejszy ❤️ .

Aga Kotowska
Projektantka graficzna. Typowy Kot. Na co dzień skacze po identyfikacjach wizualnych, typografii oraz projektach kreatywnych. Z wykształcenia architektka krajobrazu i absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Projektowanie Graficzne w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ukończyła również Jagielloński Kurs Typografii oraz gdańską „Sztukę Projektowania”. Otrzymała wyróżnienia w konkursach: Projekt Roku STGU 2018/2019 w kategorii Świeża Krew, oraz Polish Graphic Design Awards 2018, w kategorii kroje pism. Talent Olsztyna 2017 w kategorii: projektowanie graficzne. Jej prace opierają się głównie na liternictwie, z którym dużo eksperymentuje zarówno cyfrowo oraz analogowo. Otwarta na nowych ludzi, eksperymenty, ciekawe inicjatywy oraz współpracę przy mądrych i wartościowych projektach.
https://typische.co/
https://www.instagram.com/typowy_kot/
https://www.tiktok.com/@typische_katze

fot. Tomek Cieślikowski