Nie ukrywam, że to koncert, którego wyczekuję najbardziej. Piąty wieczór koncertowy z serii zasługiwać bez wątpienia będzie na piątkę. I wiem, że nie ulegam tylko magi wielkiego nazwiska, Marsalis. Przekonanie to potęguje cytat: 

Potrafi zagrać z niebywałym ogniem, młodzieńczą pasją, energią, która dosłownie rozsadza jego i… cały klub. Ale w tym graniu jest też mądrość mistrza; każda nuta – a „produkuje” ich ogromne ilości – posiada swoją wagę i znaczenie; nic zatem nie odbywa się dla efektu, techniki i kokietowania słuchacza (Bogdan Chmura)

A tak o Marsalisie pisze Jakub Klemensiewicz, saksofonista i eskemkowy fan: 

Pochodzący ze sławnej rodziny Marsalisów, brat wybitnego trębacza Wyntona Marsalisa. Odkryty przez Arta Blakey’ego w latach 80-tych. Współpracował z Milesem Davisem, Anną Marią Jopek i Clarkiem Terrym, lecz największy rozgłos przyniosła mu praca ze Stingiem. Amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy Branford Marsalis jest jedną z wielu gwiazd tegorocznego festiwalu Jazz Jantar. W Gdańsku pojawi się ze swoim kwartetem, który zaprezentuje materiał z najnowszej płyty “FOUR MFS PLAYIN’ TUNES”. Będziemy mieli okazję usłyszeć autorskie utwory muzyków, a także dwa standardy jazzowe: “Teo” Theloniusa Monka i “My Ideal” z 1930 roku, które również znajdują się na płycie. Koncert odbędzie się 10 listopada o godzinie 20:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

LINKI do lekcji:
WWW: http://www.branfordmarsalis.net
Facebook: https://www.facebook.com/branfordmarsalis 
Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Branford_Marsalis 
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=branford+marsalis+quartet
Spotify: Jazz Jantar – eskaemkowa lekcja 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *