#KulturaWCzasachPandemii

Dziś świat kultury może być u nas w domu, bo może być online. Inny właściwie nie istnieje. Pandemia izoluje nas fizycznie od ulubionych miejsc, instytucji, galerii, kin, jednak nie może nas odizolować od kultury w ogóle. 

Tak się składa, że w normalnych (zdrowych) warunkach, codziennie przygotowuję kwadrat z informacjami o tym co się dzieje w Trójmieście. Marta Szadowiak zaś w tych nienormalnych warunkach (pandemia wirusa) postanowiła pokazać nam ile dobrych i kulturalnych rzeczy dzieje się w sieci. Wpadliśmy na pomysł by połączyć siły. Ona wyszukuję, ja zamykam w kwadratach jej ‚odkrycia’. Od 7.04 na łamach GW Trójmiasto Małgosia Muraszko opisuje wybrane wydarzenia.

Przez najbliższe dni pomożemy Wam być blisko kultury. Oglądajcie kwadraty, klikajcie w linki poniżej. Poinformujcie znajomych, że aktywność przenosi się do sieci i u nas można znaleźć szczegóły. #KulturaWCzasachPandemii #zostanwdomu #kulturaonline #bibliotekaprzeciwcial

POST NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANY

AKTUALIZACJA 31.05.2020, godz. 11.30

29.05 – 31.05 – Zwyczajnie facet – koncert musicalowy Marcina Wortmanna
https://www.facebook.com/events/666680027512091/

29.05 – 7.06 – 5. Tydzień Dziecka
https://www.facebook.com/events/250746216368197/

30.05 – 1.06 – Indianie – spektakl na Dzień Dziecka – Nowy Teatr
https://www.facebook.com/events/982326088831927/

31.05 – godz. 12.00 – Koncert online – wspierajMYpracownika
https://www.facebook.com/events/584630632404441/

31.05 – godz. 12.30 – Co w puszczy piszczy? warsztaty z okazji Dnia Dziecka
https://www.facebook.com/events/265567147974826/

31.05 – godz. 17.00 – Bałtycka wiosną
https://www.facebook.com/events/843862076134306/

31.05 – godz. 18.00 – Ostatnie piętro – spektakl online
https://www.facebook.com/events/293485672051066/

31.05 – godz. 19.00 – Sztuka bez tytułu. Anton Czechow – pokaz online.
https://www.facebook.com/events/265110188181501/

31.05 – godz. 19.00 – Grupa Jazzowa Dixieland
https://www.facebook.com/events/2653295811660291/

31.05 – godz. 19.30 – Laboratorium Pieśni online
https://www.facebook.com/events/236579114438017/

31.05. – godz. 20.00 – Police Symphony Online
https://www.facebook.com/events/234409537785297

31.05 – godz. 20.10 – Koncert Józefa Skrzeka online „Kantata Maryjna”
https://www.facebook.com/events/266523917882926/

1.06-21.06 – TargiKsiazki.Online

1.06 – godz. 11.00 – Koziołek Matołek – Dzień Dziecka z Teatrem Dramatycznym
https://www.facebook.com/events/566066377628831/

1.06 – godz. 13.00 – Dzień z Emilem Miszkiem w RadioJazz.FM
https://www.facebook.com/profile.php?id=3020130238102154&ref=br_rs

1.06 – godz. 17.00 – Stwórzmy Świat przyjazny dziecku – Koncert live
https://www.facebook.com/events/571189603776310/

1.06 – godz. 17.00 – LIVE from Studio: Marcin Jajkiewicz&Córki
youtube.com/user/biurofestiwalowe

1.06 – godz. 18.00 – Koncert Disneya: Magia Muzyki
youtube.com/user/biurofestiwalowe

1.06 – godz. 18.00 – Pan Poeta. Spotkanie online dla dzieci
https://www.facebook.com/events/1564865930335517/

1.06 – godz. 19.00 – Polsko-rosyjskie korepetycje z poezji online
https://www.facebook.com/CentrumPolskoRosyjskiegoDialoguiPorozumienia/posts/3104455752926445

1.06 – godz. 21.00 – BOTOBluesowy Poniedziałek
https://www.facebook.com/events/557333501606200

1.06 – 5.06 – godz. 11.00 – Tydzień dziecka online Hevelianum
https://www.facebook.com/events/595407687769866

1.06 – 5.06 – Czytanie sztuk nominowanych do finału 13. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej
https://www.youtube.com/channel/UCXZ9NespCGFg23pTQzJq9Cg

1.06 – 5.07 – Festiwal Literatury Skandynawskiej
https://www.facebook.com/events/1126528804376900/?event_time_id=1126528814376899

2.06 – godz. 16.00 – Od poezji w kamieniu do feminizmu – wykład online
https://www.facebook.com/events/553981782155266/

2.06 – godz. 19.30 – Patrzenie i współczucie – debata wokół filmu „Autoportret”
https://www.facebook.com/events/267287701058160/

2.06 – godz. 20.00 – Szaleństwo, odsłona pierwsza
https://tinyurl.com/tab-sza-bilety

3.06, 10.06, 17.06, 24.06 – godz. 19.00 – Ingarden in the garden
https://www.facebook.com/events/310171143322877

3.06 – godz. 10.00 – Dżem dobry live z Bovską
https://www.facebook.com/events/2557096737952135/

3.06 – godz. 19.00 – Pokaz filmu „Still alive..” z komentarzem autorskim Marii Zmarz-Koczanowicz
https://www.facebook.com/events/2988535804569282/

3.06 – godz. 20.00 – Złote ucho – Marcin Gajko
https://www.facebook.com/events/1278385965696632/

4.06 – godz. 19.00 – Poniemieckie – we Wrzeszczu, Gdańsku i nie tylko
https://www.facebook.com/events/1113216222396970/

4.06 – godz. 19.00 – Kino MSN #10 Katarzyna Górna
https://www.facebook.com/events/334781880827464/

5.06 – godz. 12.00 – Otwarcie wystawy „Wiek półcienia”
https://www.facebook.com/events/853245631862249

5.06 – godz. 19.00 – Debata: Zielony ład, wyobraźnia i technooptymizm
https://www.facebook.com/events/248411036256961/

6.06 – godz. 18.00 – Koncert pt. Jutro będzie dobry dzień
https://www.facebook.com/events/1569961536538068/

6.06 – godz. 19.00 – Rosyjski kontrakt – spektakl online
https://www.facebook.com/events/621930358402218/

6.06 – godz. 20.00 – ROSK
https://www.facebook.com/events/248907303216685

6.06 – godz. 21.00 – Leśne Zwierzęta – live streaming
https://www.facebook.com/events/686352532183832/

7.06 – godz. 18.00 – Streaming: Beethoven w Bydgoszczy
https://www.facebook.com/events/627762957809287/

7.06 – godz. 19.00 – World Music Sream Series vol. 3 – Zelenibore
https://www.facebook.com/events/255829118995655/

10.06 – godz. 18.00 – „Świat według Folletta” – Spotkanie na żywo z Kenem Follettem
https://www.facebook.com/events/308008776861794/

10.06 – godz. 19.00 – Mikołaj Grynberg: Poufne
https://www.facebook.com/events/981597018939942

11.06 – godz. 20.00 – NOSPR live
https://www.facebook.com/events/3801159539925586

11.06 – godz. 20.00 – Rozmowy z Garderoby – Meek oh why?
https://www.facebook.com/profile.php?id=678701506280647&ref=br_rs

12.06 – godz. 11.00 – Od gabinetu osobliwości do muzeum historii naturalnej
https://www.facebook.com/events/278755986636408/

12.06 – godz. 19.00 – wystawa:antropocen
https://www.facebook.com/events/2686425091627921/

12.06 – godz. 20.00 – Meek, Oh Why? – Zachód/#Studiowsieci
https://www.facebook.com/events/678701506280647/

18.06 – godz. 19.00 – Red Bull Trasa Życzeń: Daria Zawiałow
https://www.facebook.com/events/677535772808795/

18.06 – godz. 20.00 – NOSPR live https://www.facebook.com/events/910480026043153

19.06 – godz. 21.00 – Natalia Przybysz „Jak malować ogień” dlaWasgraMY
https://www.facebook.com/events/947816808984706/

20.06 – godz. 20.00 – Akustycznie w sieci Paweł Domagała – koncert.paweldomagala.pl

25.06 – godz. 20.00 – NOSPR online
https://www.facebook.com/events/582451112386359

26.06 – godz. 20.00 – NOSPR pierwszy koncert z publicznością, pamięci Krzysztofa Pendereckiego
https://www.facebook.com/events/685729308934917/

27.06 – godz. 20.00 – NOSPR online
https://www.facebook.com/events/260957348450116

2.07 – godz. 20.00 – NOSPR online
https://www.facebook.com/events/553690222187995

4.07 – godz. 20.00 – NOSPR online
https://www.facebook.com/events/1074427906275126

9.07 – godz. 20.00 – NOSPR online
https://www.facebook.com/events/672776516899701

11.07 – godz. 20.00 – NOSPR online
https://www.facebook.com/events/1197745957235209

AKTUALIZACJA 24.05.2020, godz. 21.00

25.05 – 26.05 – Dziki Zachód – czytanie otwarte
https://www.facebook.com/events/857097901436563/

25.05 – 7.06 – O czasie i wieczności. Wystawa online
https://www.facebook.com/events/2740232262879918/

26.05 – godz. 19.00 – Dorota Groyecka: porozmawiajmy i non/fiction
https://www.facebook.com/events/581390086132408/

26.05 – godz. 20.00 – Równina wątłych mięśni
https://www.facebook.com/events/288040135561095/

26.05 – godz. 20.00 – Benefis Gołdy Tencer
https://www.facebook.com/events/246526929783872/

26.05 – Małe Zbrodnie małżeńskie – live.artkombinat.pl

27.05 – godz. 20.00 – Piotr Damasiewicz Viennese Connections
https://www.facebook.com/events/560522324874341/

27.05 – godz. 20.00 – Balay Quarantine Live. Stre. „Gaja. Głos Matki”
https://www.facebook.com/events/263517298357102/

28.05 – gdzo. 18.00 – Avon – Live Koncert Karaś/Rogucki feat. Justyna Święs
https://www.facebook.com/events/553252725627333/

29.05 – godz. 12.00 – Pierwsza odsłona #RRD – premiera piosenki „Razem”
https://www.facebook.com/events/2680291688874612/

29.05 – godz. 18.00 – Bezsenność jutki – czytanie performatywne dla dzieci
https://www.facebook.com/events/174581447285887

30.05, godz. 18.00 – Ponad blokami, ponad głowami – koncert Karoliny Czarneckiej
https://www.facebook.com/events/555406078737110/

31.05 – godz. 19.00 – Maria Klassenberg. Choreografie domowe
https://www.facebook.com/events/1716936485126465

1.06 – Niemiecka do kwadratu online
https://www.facebook.com/events/3209797732403812/

3.06 – godz. 18.00 – Wystawa Gdańsk 2020
https://www.facebook.com/events/573708500192321/

3.06 – godz. 19.00 – Uwaga: premiera! cyfrodziewczyny
https://www.facebook.com/events/3081129488600110/

10.06 – godz. 17.00 – Pro8l3m in Gdańsk at Plener 33
https://www.facebook.com/events/574892653441006

AKTUALIZACJA 19.05 godz. 17.30

19.05 – godz. 18.00 – Spotkanie autorskie z Artemem Czechem
https://www.facebook.com/events/908119362970078/

19.05 – godz. 20.00 – Kinoterapia#4
https://www.youtube.com/watch?v=zBWbf4bO5IM

20.05 – godz. 19.00 – Spotkanie online z Marcinem Ciszewskim
https://www.facebook.com/events/1118232041871647/

21.05 – godz. 18.00 – Spotkanie online z Mirą Marcinów
https://www.facebook.com/events/2546053965496317/

21.05 – godz. 18.00 – Bachor. Bezradnik dla nieudacznych rodziców
https://www.facebook.com/events/276536120052640/

21.05 – godz. 19.00 – Janina Bąk – Spotkanie
https://www.facebook.com/events/239716213973425

21.05 – godz. 19.00 – ZOOM na Amerykę
https://www.facebook.com/events/533674810632884

21.05 – godz. 19.00 – Hajnt: o matkach
https://www.facebook.com/events/3212905018850198/

22.05 – godz. 14.00 – Rethinking education – Zmieniamy edukację
https://www.facebook.com/events/1749809871824308

22.05 – godz. 16.00 – Out of Love for Jazz – koncert Stana Breckenridge
https://www.facebook.com/events/1325414684513850/

22.05 – godz. 18.00 – Historie z księgarni Bookowski
https://www.facebook.com/BookowskiKsiegarnia/videos/674795489756256

22.05 – godz. 19.00 – Złap dystans: socrealizm magiczny?
https://www.facebook.com/events/267299901139129/

22.05 – godz. 19.00 – Romeo i Julia

22.05 – godz. 20.00 – Literatura w czasie zarazy – Marcin Zegadło

22.05 – godz. 20.00 – 30lecie Boba Jazz Band

22.05 – godz. 20.00 – Katarzyna Pakosińska – Wirtualna scena Live Art

22.05 – godz. 21.00 – Kino Plenerowe Sopot
https://www.facebook.com/events/842730529546507/

22.05 – 24.05 – Kino z Charakterem by Runmageddon w Gdańsku

23.05 – godz. 20.00 – Miłość w Shefter Gallery
https://www.facebook.com/events/683706702441259/

23.05 – godz. 19.00 – Domówka z Dwójką – Andrzej Filończyk

23.05 – godz. 16.00 – Live/Matka (nie tylko) romantyczna
https://www.facebook.com/events/236415664304251/

23.05 – godz. 20.00 – Koncert Online LUKA
https://www.facebook.com/events/1355066401359972

23.05 – godz.20.00 Andrew Sean Greer – Spotkanie
https://www.facebook.com/events/253348052568032/

23.05 – godz. 20.00 – Puppenhaus Kuracja
https://www.facebook.com/events/728533744574815/

23.05 – godz. 20.00 – Francuzi Teatr Nowy
https://www.facebook.com/events/1606001722880122/

24.05 – godz. 19.00 – Live from studio: Jeff Beal
https://www.facebook.com/events/2911308145573332

24.05 – godz. 19.00 – World Music Stream Series vol. 1 – Madrugada
https://www.facebook.com/events/1151114231890902

24.05 – godz. 19.00 – Czy wszyscy zostaniemy minimalistami?
https://www.facebook.com/events/571998196787922/

24.05 – godz.19.00 – Muzyka na żywo x Siema Ziemia/Sadowski
https://www.facebook.com/events/168443814606577/

24.05 – godz. 20.00 – Koncert „Dźwiękczynienie” V
https://www.facebook.com/events/685313472258889/

24.05 – godz. 20.00 – Magda Lechowska Trio
https://www.facebook.com/events/552698978763745/

24.05 – godz. 20.00 – Marcin Januszkiewicz Perfect Lady Pank
https://live.artkombinat.pl/

25.05 – godz. 13.00 – Zasmakuj w literaturze – webinarium z dr hab. Bernadettą Darską
https://www.facebook.com/events/532406660978199/

25.05 – godz. 19.00 – Debata „Postwzrost – pozytywne scenariusze”
https://www.facebook.com/events/270267847432523/

26.05 – godz. 18.00 – Mitologizacje Zofii Rydet
https://www.facebook.com/events/warsztaty-fotograficzneorg/mitologizacje-zofii-rydet-dyskusje-o-fotografii-vol-10/564524940872578/

26.05 – godz. 18.00 – Muzyczny content marketing w strategii komunikacji
https://www.facebook.com/events/908791072877515/

26.05 – godz. 19.30 – Czytelnia POLIN online – Seweryna Szmaglewska
https://www.facebook.com/events/562609284674703/

26.05 – godz. 20.00 – Równina wątłych mięśni
https://www.facebook.com/events/288040135561095/

27.05- godz. 18.00 – Spotkanie online – Dobre praktyki sąsiedzkie
https://www.facebook.com/events/285190439159301/

27.05 – godz. 18.00 – Teatr Barnaby „Calineczka”
https://www.facebook.com/events/271165770599020/

27.05 – godz. 18.00 – Historia mody online: Gorsety – 400 lat z dziejów
https://www.facebook.com/events/715946805843652/

27.05 – godz. 19.00 – Fejsbukowy koncert życzeń
https://www.facebook.com/events/581332405849264/

27.05 – godz. 20.00 – Gaba Kulka – live stream – Sharing is Caring
https://www.facebook.com/events/2398857210336747/?

27.05 – godz. 21.00 – Finał 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
https://www.facebook.com/events/536017920404395/

28.05 – godz. 18.00 – Moja biblioteka online – Dorota Karaś
https://www.facebook.com/events/259543855415534/

28.05 – godz. 18.00 – Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem
https://www.facebook.com/events/562699117779391/

28.05 – godz. 20.00 – Coals – Fina na ucho LIVE
https://www.facebook.com/vents/2590298084542323/

31.05 – godz. 17.00 – Teatr Barnaby Calineczka
https://www.facebook.com/events/271165770599020/

31.05 – 1.06 – Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia
https://www.facebook.com/events/2550584668525233/

31.05 – 1.06 – Piotruś Pan – premiera rejestracji
https://www.facebook.com/events/1971590672985413/

31.05 – godz. 16.00 – Marysia ma Rysia – pokaz online
https://www.facebook.com/events/545134752839043/

1.06 – godz. 19.00 – Talks z Zosią Dzierżawską
https://www.facebook.com/events/274315430638305/

3.06 – godz. 19.00 – Spotkanie autorskie online z Juliuszem Strachotą
https://www.facebook.com/events/829962000859661

8.06 – godz. 20.00 – Premiery w Fdk: Justyna Wincenty „Kołysanka z huraganem”
https://www.facebook.com/events/2677336305820801/

09.06 – godz. 18.00 – Reszta ciała – promocja online książki Rafała Kowalskiego
https://www.facebook.com/events/642530349633965

22.06 – godz. 20.00 – Premiery w FdK: Dominika Buczak „Dziewczyny z placu”
https://www.facebook.com/events/247003973031295/

25.06 – godz. 12.00 – XLI Spotkanie z Historią u Hoffmana online
https://www.facebook.com/events/570123626947195/

26.06 – godz. 12.00 – Tata – Fotograf. Jak z pudełka zrobić aparat!
https://www.facebook.com/events/726682168086852/

26.06 – godz. 5.00PT – Herbie Hancock, Terence Blanchard
https://www.sfjazz.org/watch

1.07 – godz. 18.00 – Wernisaż wystawy „Szancer, wyobraź sobie”
https://www.facebook.com/events/236828834314939/

31.07 – godz. 5.00PT – Brandford Marsalis, Terence Blanchard
https://www.sfjazz.org/watch

28.08 – godz. 5.00PT – Joshua Redman, Ambrose Akinmusire
https://www.sfjazz.org/watch

AKTUALIZACJA 17.05.2020, godz. 11.00

TrashStory – Dzień Teatru Publicznego
https://www.facebook.com/events/1190329844646493/

16.05 – godz. 23.00 – Noc w Muzeum Literatury videomapping

17.05 – 18.05 – Podróż za jeden uśmiech – Niedziela z Kochanowskim
https://www.facebook.com/events/240360420389604/

17.05 – godz. 20.00 – Zamów dostęp! Filharmonia Dowcipu
https://www.facebook.com/events/986545668466897

17.05, 24.05, 31.05, 1.06, 7.06, 14.06, 21.06, 27.06, 28.06 – godz. 12.00 – Teatralne podróże LIVE!
https://www.facebook.com/events/2623174257951107/

17.05 – godz. 18.30 – Artyści Opery Krakowskiej
https://www.opera.krakow.pl/pl/aktualnosci/artysci-opery-krakowskiej-na-stulecie-urodzin-karola-wojtyly-papieza-swietego-jana-pawla-ii

17.05 – godz. 19.00 – Live from Studio: Jan Stokłosa
https://www.facebook.com/events/660975274746945/

17.05 – godz. 19.00 – Gala wręczenia nagród w konkursie Travelery
https://www.facebook.com/events/938758079876284/

17.05 – godz. 19.00 – Czerwie | Metropolis [Filharmonia Szczecin Online]
https://www.facebook.com/events/3201799336531762/

17.05 – godz. 20.00 – Matt Dusk #kulturalnastrefa

17.05 – 24.05 – Long Story Short Film Festival
https://www.facebook.com/events/294956158168862/

18.05 – godz. 11.00-19.00 – Lato na Patio – W roli głównej: Fabuła
https://www.facebook.com/events/241148733651045/

18.05 – god. 12.00 – Ochrona Danych Osobowych i Cyberprzestępczość
https://www.facebook.com/events/1181172912225937

18.05 – godz. 17.30 – Przed sklepem jubilera. Urodziny Karola Wojtyły
https://www.facebook.com/events/637533446851226/

18.05 – godz. 18.00 – Koncert Santo Subito – Prorok naszych czasów
https://www.facebook.com/events/240318793958866/

18.05 – godz. 18.30 – Teatr przy Stole online | A. Fredro: „Świeczka zgasła”
https://www.facebook.com/events/2918263784894168/

18.05 – godz. 19.00 – Debata: Nadprodukcja i postwzrost w czasach pandemii
https://www.facebook.com/profile.php?id=525949958102138

18.05 – godz. 19.00 – Cafe Jazz Trio
https://www.facebook.com/events/286845492478633/

18.05 – godz. 19.00 – Szalone nożyczki. Reżim sanitarny – spektakl online
https://www.facebook.com/events/233065394788770/

18.05 – godz. 20.00 – Premiery w FDK: Renata Kim
https://www.facebook.com/events/901833893665929/

18.05 – 30.05 – Kolekcja zestaw 02
https://www.facebook.com/events/343745526597717

18.05 – 22.05 – Ty-Dzień Muzeum w MNK!
https://www.facebook.com/events/680252955872723/

18.05 – 19.05 – Lęki poranne – czytanie otwarte
https://www.facebook.com/events/964800897273408/

19.05 – godz. 10.00 – Otodom Live: Betonowa dżungla czy osiedla marzeń
https://www.facebook.com/events/244186293313251/

19.05 – godz. 17.00 – Ślubowski odpowiada Danilukowi
https://www.facebook.com/profile.php?id=2577013975872071

19.05 – godz. 18.00 – W świetle kina, czyli rzecz o neonach
https://www.facebook.com/events/246985193334817/

19.05, 16.06 – godz. 18.00 – Ekonomie przyszłości
https://www.facebook.com/profile.php?id=723164114875730

19.05 – godz. 19.00 – Prapremiera online – Spotkanie z autorem Kultura 200m Od Morza
https://www.facebook.com/Kultura200mOdMorza/photos/rpp.173503816795821/714214409391423/

19.05 – godz. 19.00 – Yuval Noah Harari 21 lekcji na XXI wiek
https://www.facebook.com/events/849350115557649/

19.05 – godz. 20.00 – Łaźnia Nowa 10xTak
https://www.facebook.com/events/2903359803050904/

19.05 – godz. 20.00 – Nic darowane – Koncert w Synagodze
https://www.facebook.com/events/912994872480341

19.05 – godz. 21.00 – Diagnosis reż. Ewa Podgórska
https://www.facebook.com/events/2999829320072934/

19.05 – 24.05 – Copernicus Festival Online – Czas Zarazy
https://www.facebook.com/events/680270679374228/

20.05 – godz. 18.00 – Matematyka codzienności #2 – trójwymiarowa przestrzeń
https://www.facebook.com/events/544393483164007/

20.05 – godz. 18.00 – Rodzynki z migdałami – Teatr Żydowski https://www.facebook.com/events/350803009213630

20.05 – godz. 18.30 – Zwrot Akcji: Festiwale Filmowe/debata
https://www.facebook.com/events/278123613580512/

20.05 – godz. 19.00 – Do władzy Wielkiej i Sprawiedliwej
https://www.facebook.com/events/291919438484496/

20.05 – godz. 19.30 – Miasta i architektura – Kujawska Gdynia
https://www.facebook.com/events/278113903218856/

20.05, 29.05 – godz. 20.00 – Ferdydurke – transmisja online!
https://www.facebook.com/events/225205608934235/

20.05 – godz. 20.00 – Zielono mi, odcinek 2 „Zjadanie zwierząt”
https://www.facebook.com/events/544345376450967/

20.05 – godz. 20.00 – Nocny koncert w Hali Koszyki – Aleksander Dębicz
https://www.facebook.com/events/971056616647534/

20.05 – godz. 21.00 – Carnival Youth Reconnected
https://www.facebook.com/events/2399768193646435/

20.05 – 26.05 – Wirtualne Targi Książki Empik
https://www.facebook.com/events/559947334695567/

do 21.05 – dostęp #NationalTheatreAtHome do A Streetcar Named Desire
youtube.com/user/ntdiscovertheatre

21.05 – 24.05 – BookTarg – Allegro, Legimi, Lubimyczytac.pl
https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/21-maja-startuja-wirtualne-targi-ksiazki-booktarg/

21.05 – MojeKino.pl – start nowej platformy filmowej

21.05 – godz. 15.00 – Prawne aspekty prezentacji wydarzeń artystycznych
https://www.facebook.com/events/2522421891404683/

21.05 – godz. 18.00 – Spotkanie autorskie z Adamem Robińskim on-line
https://www.facebook.com/events/1137073966637405/

21.05 – godz. 18.00 – Teatr staropolski. Re:Konstrukcje https://www.facebook.com/events/2625767321002845/

21.05 – godz. 18.00 – Idealizm, modernim i utopia
https://www.facebook.com/events/238690504036221

21.05 – godz. 19.00 – Korona mi z głowy nie spada
https://www.facebook.com/events/689598501606740

21.05 – godz. 19.00 – Alternatywna Lekcja Klasyki: Grzegorz Jaremko
https://www.facebook.com/events/2873725896071808/

21.05 – godz. 19.00 – Niezwykłe longplaye – Fascinating rhytm
https://www.facebook.com/events/1070985923280004/

21.05 – godz.19.00 – Wirtualny wernisaż: COVID vs. Ludzie
https://www.facebook.com/events/237825033998770/

21.05 – godz. 19.00 – Kino MSN #8 Wspólnota Leeżeć
https://www.facebook.com/events/1114086142286721/

21.05 – godz. 19.00 – Transmisja: Korzeniec reż. Remigiusz Brzyk https://www.facebook.com/events/240398660541182/

21.05 – godz. 20.00 – Jak w przedwojennym kabarecie
https://www.facebook.com/events/911138705966615

21.05 – godz. 20.00 – Globaltica online: Damir Imamovic
https://www.facebook.com/events/616854432246896/

21.05 – godz. 20.15 – Transmisja koncertu ze Studia Konsulat – Natalia Smagacka/Zbigniew Kosmalski
https://www.facebook.com/events/280501196304326/

21.05, 28.05, 4.06, 11.06 – Terytoria online. Rozmowy o tym, co teraz
https://www.facebook.com/events/2255673051407509/

22.05 – godz. 19.00 – Live z Tytusem Hołdysem

22.05 – godz. – Bovska – #ReservedForUs
https://www.facebook.com/events/250931695989252/

22.05 – godz. 19.00 – Enchanted Hunters – koncert online w Radiu Lublin
https://www.facebook.com/events/259583031826338/

22.05, 29.05, 5.06 – godz. 17.30 – Praktycy kultury: Rozmowy o ekologii
https://www.facebook.com/events/2344025969224889/

23.05 – godz. 19.00 – Rzecz o banalności miłości – spektakl online
https://www.facebook.com/events/742314099671331/

23.05 – godz. 20.00 – Paulina Przybysz – live stream
https://www.facebook.com/events/267217871137380/

25.05 – 31.05 – Wirtualne Targi Książki Nexto
https://www.facebook.com/events/238197053934433/

26.05 – godz. 12.00 – New Cage – Koncert na Dzień Matki od Firleja
https://www.facebook.com/events/266142974430917/

27.05 – godz. 20.00 – Instytut Reportażu nadaje: Szczygieł
https://www.facebook.com/events/2938929336223179/

do 28.05 – dostęp #NationalTheatreAtHome do This House
youtube.com/user/ntdiscovertheatre

29.05 – godz. 18.00 – Teresa Tyszkiewicz: dzień po dniu. Wernisaż wystawy
https://www.facebook.com/events/232528458002928/

29.05 – godz. 19.30 – Kwiat Jabłoni – koncert online
https://www.facebook.com/events/1356197141231930/

29.05 – godz. – SawczukKasia – #ReservedForUs
https://www.facebook.com/events/250931695989252/

29.05 – 7.06 – 26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów
https://www.facebook.com/events/880222859161888/

31.05 – godz. 17.00 – Teatr Barnaby „Calineczka”
https://www.facebook.com/events/231669308137282/

31.05 – godz. 19.00 – Ostatni spektakl archiwalny online „Bitwa warszawska”
https://www.facebook.com/events/548009489192854/

31.05 – godz. 20.00 – Obywatel (czy) konsument. Spotkanie z Martą Sapałą
https://www.facebook.com/events/3890870074288096/

02.06 – godz. 18.00 – Kolor, dźwięk, ruch. Kobieta w Bauhausie inaczej
https://www.facebook.com/events/578284416127247/

do 4.06 – do 21.05 – dostęp #NationalTheatreAtHome do Coriolanus youtube.com/user/ntdiscovertheatre

10.06 – 24.06 – Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2020
https://www.facebook.com/events/931597747282533/

15.06 – godz. 20.00 – Premiery w FDK: Piotr I. Kalwas
https://www.facebook.com/events/587130841915063/

17.06 – godz. 20.00 – Instytut Reportażu nadaje: Bodnar
https://www.facebook.com/events/3032731920286648/

19.06 – godz. 18.00 – Javier Rodriguez – Cobra – wystawa
https://www.facebook.com/events/2632449527074557/

19.06-20.06 – Święto Krótkiego Kina 2020
https://www.facebook.com/events/3142540769135699/

20.06 – godz. 20.00 – Domowa Miastofonia – domowy koncert dźwięków Gdyni z obrazami!
https://www.facebook.com/profile.php?id=856397411525777&ref=br_rs

AKTUALIZACJA, 11.05.2020, godz. 17.30

12.05 – godz. 20.00 – Kibice – Teatr Żydowski
https://www.facebook.com/events/170267667683815/

12.05 – godz. 19.00 – Galeria OBOK ZPAF: (Un)screen scapes. https://www.facebook.com/events/669222783623301/

14.05 – godz. 13.00 – Dzień z Ewą Bem w Radio Jazz.FM
https://www.facebook.com/events/1476441015896540/

14.05 – godz. 16.00 – Beats of Solidarity vol1: #AkcjaHigiena
https://www.facebook.com/events/179312826575248/

14.05 – godz. 17.00 – Spotkanie z Zośką Papużanką live
https://www.facebook.com/events/352571889033926/

14.05 – godz. 17.00 – Wirtualne zwiedzanie Bydgoszczy – Wyspy Młyńska
https://www.youtube.com/watch?v=riX5ePg5jgU

14.05 – godz. 19.00 – Kino MSN #7 Wojciech Bąkowski i Artur Żmijewski
https://www.facebook.com/events/252332642793003/

14.05 – godz. 20.00 – Balay LIVE
https://www.facebook.com/events/s/balay-quarantine-live-stream/872231746628759/

14.05 – godz. 20.00 – APO Encore Livestream:Aida
https://alivestream.xyz/apo-encore-nz/

14.05 – godz. 20.00 – Błoto – Fina Na Ucho Premiera
https://ninateka.pl/film/bloto-fina-na-ucho

14.05 – 17.05 – Gra Paczka – live streams
www.grapaczka.pl

14.05 – 17.05 – Domowe Targi Książki – Wydawnictwo Poznańskie
https://www.facebook.com/events/955898584841467/

15.05 – 20.06 – Mariusz Waras „Mobilki” https://www.facebook.com/events/250216906337572/

15.05-17.05 – Tutaj straszy! Noce w Muzeum Manggha
https://www.facebook.com/events/661698384393158/

15.05-17.05 –
https://houseparty.com/in-the-house/en/lineup.html

15.05 – godz. 18.00 – Spotkanie autorskie z Błażejem Strzelczykiem
https://www.facebook.com/events/289106178923141/

15.05 – godz. 19.00 – Międzymiastowa Chutnik Parys
https://www.facebook.com/101687951557749/videos/467669420689664

15.05 – godz. 19.00 – Camilla George Serious Livestream
https://www.facebook.com/events/294246591566338/

15.05 – godz. 19.00 – Wirtualna Noc Muzeów 2020 – Collegium Maius https://www.facebook.com/events/1111167112589895/

15.05, 22.05, 29.05, 5.06, 12.06, 19.06, 26.06 – godz. 20.30 – Szlakowy odsłuch online
https://www.facebook.com/events/273798590326293/

15.05 – godz. 20.00 – Koncert #GdanskPomaga
https://www.facebook.com/events/550308275916022/

15.05 – godz. – Ofeliaigakrefft – #ReservedForUs
https://www.facebook.com/events/250931695989252/

15.05 – godz. 20.30 – Recital Olka Talkowskiego
https://www.facebook.com/events/536036580639670/

15.05, 22.05 – godz. 20.00 – Pogrom w przyszły wtorek
https://www.facebook.com/events/3324385704251863/

16.05 – godz. 11.00 – Aukso4Kids online
https://www.facebook.com/events/952027331922122/

16.05 – godz. 16.00 – Bazuna przez cały rok
https://www.facebook.com/events/272425583943904/

16.05 – godz. 17.00 – Namiętna kobieta, pokaz online
https://www.facebook.com/events/633763930686433/

16.05 – godz. 17.30 – Chór w czasach zarazy – https://www.facebook.com/events/1117834221948762/

16.05 – godz. 17.00 – Rozmównica online. Taneczność teatru https://www.facebook.com/events/828391027686323/

16.05 – godz. 19.00 – Zajezdnia kultury w sieci – Gdzie ci mężczyźni
https://youtu.be/IvvL3z2j4i4

16.05 – godz. 19.00 – Błąd systemu #klubfilmowyonline
https://www.facebook.com/events/286139695725201/

16.05 – godz. 19.00 – Domówka z Dwójką – Marcin Zdunik
https://www.polskieradio24.pl/8/8741/Artykul/2510522,Domowka-z-Dwojka-Marcin-Zdunik-z-premierowa-niespodzianka-Sobota-godz-1900

16.05 – godz. 19.00 – Błąd systemu – #klubfilmowyonline https://www.facebook.com/events/286139695725201/

16.05 – godz. 19.00 – Noc Muzeów – Centrum św. Jana w Gdańsku
https://www.facebook.com/centrumjana/photos/a.736104146444421/2945789708809176

16.05 – Noc Muzeów w Żukowie – zwiedzanie online
https://www.facebook.com/events/265608871493630/

16.05 – W Drodze – Noc Muzeów on-line z Muzeum Podlaskim
https://www.facebook.com/events/379865229593627/

16.05 – Wirtualna Noc Muzeów Muzeum Narodowe w Szczecinie
https://www.facebook.com/events/253316112694166/

16.05 – Mistrzowska Noc Muzeów – Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
https://www.facebook.com/events/248495429841557/

16.05 – 19EC20 – Dzień Teatru Publicznego 2020
https://www.facebook.com/events/2367625770203295/

16.05 – Warszawskie Combo Taneczne
https://www.facebook.com/events/692315314883764/

16.05, 23.05 – godz. 19.00 – Rigoletto online
https://www.facebook.com/events/954422715005059

16.05 – godz. 20.00 – Arkadiusz Szulc – Concert online!
https://www.facebook.com/events/650913165463100

16.05 – godz. 20.00 – Nie całuj mnie pierwsza – Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
https://www.facebook.com/events/359602274996782/

16.05 – godz. 20.00 – MÓL: etiuda izolacyjna/prapremiera online #TeatrWSypialni https://www.facebook.com/events/245829989834777/

16.05 – godz. 21.00 – Łaźnia nadaje o sztuce generatywnej
https://www.facebook.com/profile.php?id=3737206829683328&ref=br_rs

16.05 – godz. 21.00 – Mariza Live
https://youtu.be/SZAc6VZiugU

16.05 – 30.05 – Cała Polska śpiewa skaldów – 55 jubileusz
https://www.facebook.com/events/603600556906421/

AKTUALIZACJA 06.05.2020 godz. 15.30

06.05 – godz. 16.00 – Live – Miłość, uważność, współczucie
https://www.facebook.com/events/224495052325927/

07.05 – godz. 19.00 – Mystic Live – Sosnowski
https://www.facebook.com/events/277899736566734/

07.05 – godz. 20.00 – Bajzel koncertuje z domu
https://www.facebook.com/events/bajzel/bajzel-koncertuje-z-domu/713163406087947/

07.05 – godz. 20.15 – Leszczoteka
https://www.facebook.com/events/studio-konsulat/leszczoteka/2571569263088123/

07.05-19.05 – Digital Openhaus – ZK/U – Zentrum fur Kunst und Urbanistik
https://www.facebook.com/events/1010833432644791/

08.05 – godz. 13.00 – Spotkanie z Justyną Sobolewską LIVE
https://www.facebook.com/events/wojew%C3%B3dzka-biblioteka-publiczna-im-hieronima-%C5%82opaci%C5%84skiego-w-lublinie/spotkanie-z-justyn%C4%85-sobolewsk%C4%85-live/1148344878862314/

08.05 – godz. 19.00 – Klancyk: 7 łątwych wideorozmów
https://www.facebook.com/events/539308893663827/

08.05 – Tomek Makowiecki gra MOIZM online
https://www.facebook.com/events/322405195393097/

08.05 – godz. 20.00 – Makowiecki LIVE
https://www.facebook.com/events/322405195393097/

09.05 – 10.05 – Music Europe Day – MED
https://www.facebook.com/events/649704378945280/

09.05 – Przegląd portfolio z fotografami Sputnik Photos
https://www.facebook.com/events/168684511090471/

09.05-10.05 – M-2 spektakl onlline
https://www.facebook.com/events/1062703554129232/

09.05 – godz.18.00 – Hasiu Hasieńko miałaś sukienkę w kropki
https://www.facebook.com/events/672620173527640/

09.05 – godz. – Niebezpieczna metoda – Teatr Dramatyczny
https://www.facebook.com/events/375553496663979

09.05 – godz.20.00 – Rechnitz. Opera – Anioł zagłady.
https://www.facebook.com/events/552546108735612/

10.05 – godz. 14.00 – Marek Edelman – lista przykazań dla człowieka przyzwoitego
https://www.facebook.com/events/677655856135026/

10.05 – godz. 17.00 – Teatr Barnaby „Baść o rycerzu bez konia”
https://www.facebook.com/events/614353189155594

10.05 – godz. 18.00 – Wirtualna scena Janka Młynarskiego
https://www.facebook.com/events/836538700189004

10.05 – Pokazy spektakli archiwalnych Teatr Stary
https://www.facebook.com/events/156014882486581

10.05 – godz.19.00 – Nie mów nikomu:kwarantanna/Adam Ziajski
https://www.facebook.com/events/online/nie-m%C3%B3w-nikomu-kwarantanna-adam-ziajski/1704660879673746/

10.05 – Rozbity dzban reż Maciej Englert
https://www.facebook.com/TeatrWspolczesny/photos/a.262014903820702/3176486589040171/?type=3&theater

10.05 – godz. 18.00 – Vivaldi – koncert online
https://www.facebook.com/events/283462682673058/

10.05 – godz. 19.00 – Live from Studio: Matthis Kieboom
https://www.facebook.com/events/330729441238799/

10.05 – godz. 19.00 – Spektakl Makbet online
https://www.facebook.com/events/164218028338785/

10.05 – godz. 20.00 – Oprowadzanie kuratorskie online – Muzeum Literatury
https://www.facebook.com/events/266066021449549/

10.05 – godz. 20.00 – Gramophone Classical Music Awards
https://www.facebook.com/events/692021148228532/

10.05 – godz. 21.00 – Piotr Bukartyk online
https://www.facebook.com/events/2949084271844721/

10.05 – Jazzpospolita – Flharmonia Szczecińska online
https://www.facebook.com/events/2040623409414453/

10.05 – 11.05 – Henrietta Lacks – premiera rejestracji
https://www.facebook.com/events/251002936265513/

10.05 – 11.05 – Zakonnice odchodzą po cichu
https://www.facebook.com/events/814241102400530/

11.05 – godz.12.00 – Czy klub może być instytucją kultury?
https://www.facebook.com/events/700544620776593/

11.05 – godz.16.00 – Shalosh – premiera online
https://www.facebook.com/events/711105409659396/

11.05 – godz. 18.00 – Slajdowisko MultiKulti online
https://www.facebook.com/events/231904184574894/

11.05 – godz. 19.30 – Rejestracja spektaklu Przybysz w reż. Wojciecha Kościelniaka
https://www.facebook.com/TeatrCollegiumNobilium/posts/2855794347790716

11.05 – 12.05 – Dziwne czasy, dziwna miłość, dziwne żywoty
https://www.facebook.com/events/694495281315272/

12.05 – godz. 19.00 – Marcin Wicha: Łysol i Strusia
https://www.facebook.com/events/2586695808325165/

12.05 – godz. 19.00 – Duda i jego tajemnice
https://www.facebook.com/events/2549080728753615/

12.05 – godz. 20.00 – Fuck. Sceny buntu
https://www.facebook.com/events/234440951121232/

13.05 – godz. 18.00 – Kultura czyni człowieka
https://www.facebook.com/events/230655788032664/

13.05 – godz. 20.00 – Instytut Reportażu nadaje: Goźliński
https://www.facebook.com/events/279368376423472/

13.05 – godz.20.00 – Zielono mi, odcinek 1 „serce i pazur”
https://www.facebook.com/events/560178874630096/

14.05 – godz. 12.00 – Przekład przed korektą
https://www.facebook.com/events/2650833028528857/

14.05 – godz. 16.30 – Festiwal Technologii Obywatelskich dla Demokracji
https://www.facebook.com/events/708335346590601/

14.05 – godz. 19.00 – KinoPasja online – Transmisja na żywo Hejter
https://www.facebook.com/events/534106284207147/

14.05 – godz. 20.00 – Epidemia hejtu
https://www.facebook.com/events/2656751021276269/

15.05 – godz. 18.00 – Spotkania z książką online – Katarzyna Tubylewicz, Marcin Wilk
https://www.facebook.com/events/255953395767876/

15.05 – godz. 19.30 – Krzysztof Kobyliński Piano Solo – https://www.facebook.com/events/581192702501624/

16.05 – 23.05 – Dzień Teatru Publicznego
https://www.facebook.com/events/600824754112229/

16.05 – godz. 14.00 – Kino Drogi – Hale Targowe Gdynia
https://www.facebook.com/events/642597653009035/

16.05 – godz. 19.00 – Trzy siostry – spektakl online
https://www.facebook.com/events/2588763848038006

16.05 – godz.20.00 – TR Warszawa

16.05 – godz. 20.00 – Wirtualna Noc Muzeów w MS w Łodzi
https://www.facebook.com/events/638270603418653/

16.05 – godz. 20.00 – Lena Piękniewska – Coś przyjdzie: miłość lub wojna
https://www.facebook.com/events/2726671070952519/

16.05 – godz.20.30 – Co robimy w ciemności – Noc Muzeów online
https://www.facebook.com/events/1130222610663505/

16.05 – godz. 21.00 – WKIm: Zryw/live streaming
https://www.facebook.com/events/681391022662583/

16.05 – godz. 21.00 – Transmisja #6 Petr YAC
https://www.facebook.com/events/271054190731177/

17.05 – godz. 12.00 – Śladem reporterki. Spotkanie z Katarzyną Boni
https://www.facebook.com/events/842885516194489/

17.05- godz. 15.00 – Słuchaj online czyli cykl teatralnych słuchowisk dla dzieci
https://www.facebook.com/events/717884682352211/

17.05 – godz. 18.00 – Królowa Śniegu – premiera spektaklu online
https://www.facebook.com/Kr%C3%B3lowa-Sniegu-online-premiera-spektaklu-100684321646451/

17.05 – godz. 20.00 – Pandemia kultury – Sztuka myślenia
https://www.facebook.com/events/230655788032664/

21.05 – 22.05 – Kino w domu – Ból i blask – pokazy online
https://www.facebook.com/events/3815314315208229/

22.05 – godz. 20.00 – Piotr Damasiewicz dla Firleja
https://www.facebook.com/events/581720672459452/

23.5 – 24.05 – Kiermash/Wiosna – Wydarzenie online
https://www.facebook.com/events/409719516932078/

24.05 – godz. 19.00 – TAB Nowy Początek
https://www.facebook.com/events/209495940198633/

25.05 – godz. 19.00 – Wiedza powszechna: Naomi Klein
https://www.facebook.com/events/919907855111307/

25.05 – godz. 20.00 – Premiery w FDK: Marcin Kącki
https://www.facebook.com/events/3737079232975492/

31.05 – 07.06 – 60. Krakowski Festiwal Filmowy online
https://www.facebook.com/events/895688420880650/

03.06 – godz. 20.00 – Instytut Reportażu nadaje: Tochman
https://www.facebook.com/events/983038645487525/

1.05 – 26.06 – godz.18.30 – Gdynia OPEN online – International Song Festival Online
https://www.facebook.com/events/322829005356969/

AKTUALIZACJA 01.05 godz. 6.30

01.05 – 04.05 – Majówka z #BarwamiWspólnymi
https://m.facebook.com/events/233475794599523/

01.05 – 3.05 – godz. 17.00 – #WielkaMajowka – Live stream z wrocławskich klubów
https://www.facebook.com/events/709053709922537/

01.05 – Red Bull Records Virtual Festival
https://m.facebook.com/Red-Bull-Records-Virtual-Festival-101968748177642/

01.05 – 4.05 – Kino w domu – Przegląd kina włoskiego
https://www.facebook.com/events/846059402573269

01.05 – 3.05 – Fataliści czyli tryptyk singerowski
https://www.facebook.com/events/teatr-dramatyczny/premierowa-maj%C3%B3wka-fatali%C5%9Bci-czyli-tryptyk-singerowski/2644363729223558/

01.05 – godz. 20.00 EDT – Jazz House Kids Hang at Home
https://www.facebook.com/events/581808542692881/

01.05 – godz. 20.30 – Największa świętość – Ion Druce
https://www.facebook.com/events/3105743349487702/

02.05 – Majówka w księgarni Smak Słowa
https://www.facebook.com/events/ksi%C4%99garnia-smak-s%C5%82owa/maj%C3%B3wka-w-ksi%C4%99garni-smak-s%C5%82owa/292233415111481/

02.05 – 11.30 – Paweł Domagała live
https://www.facebook.com/paweldomagala.oficjalna/videos/273742190693258/

02.05 – Muzyczny wieczór w Cafe Klaps z Mateuszem Felińskim
https://www.facebook.com/events/2783269948626883/

02.05 – godz. 19.00 – Robert Robur – Zostań w domu, nie wychodź z teatru
https://www.facebook.com/events/542727849964887/

02.05 – godz. 20.00 – Paweł Kaczmarczyk Trio
https://www.facebook.com/events/881364699045587

02.05 – godz. 21.00 – Masecki/Rogiewicz Duo „Ragtime” – https://www.facebook.com/events/837077106801299/

03.05 – godz. 12.00 – Notatki ze świata kredy. Filmy Nicolasa Mangana
https://www.facebook.com/events/youtubecomusermuseumwarsaw/notatki-ze-%C5%9Bwiata-kredy-filmy-nicholasa-mangana/1319649051758575/

03.05, 10.05, 17.05, 24.05, 31.05, 7.06, 14.06, 21.06, 28.06, 5.07, 12.07, 19.07, 26.07, 2.08, 9.08, 16.08, 23.08, 30.08, 6.09, 13.09, 20.09, 27.09 – godz. 15.00 – Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli
https://www.facebook.com/events/304874033813210/

03.05, 10.05, 17.05, 24.05, 31.05, 7.06 – godz. 11.00 i 12.00 – Domowe Muzykowanie
https://www.facebook.com/events/245301403281373/

03.05 – godz. 15.00 – Z mistrzami słowa na Majówkę – Scena pod regałem
https://www.facebook.com/events/669623086944635/

03.05 – godz. 17.00 – Adam Bodnar gościem 67. Salonu Młodopolskiego – www.gdansk.pl

03.05 – godz. 17.00 – Grzegorz Gauden w rozmowie z Romanem Wojciechowskim https://www.facebook.com/SopotekaPL

03.05 – godz. 18.00 – Jacek Kaczmarski aktualnie – Studio Konsulat https://www.facebook.com/events/3246369468715708/

03.05 – godz. 19.00 – Ensemble Mezzo Live
https://www.facebook.com/events/370731263845101/

03.05 – godz. 19.00 – Common Tones live – stream z Muzykonu
https://www.facebook.com/events/543809436559279/

03.05 – Koncert Jacek Szwaj Trio – Dom Kultury w Pleszewie
https://www.facebook.com/events/dom-kultury-w-pleszewie/koncert-jacek-szwaj-trio/2928493547199711/

03.05 – godz. 19.00 – Filharmonia gra Karłowicza
https://www.facebook.com/events/250166639515463

03.05 – godz. 19.00 – Live from many studios: Łukasz Targosz
https://www.facebook.com/events/233724097858835/

03.05 – godz. 19.00 – Justyna Sobolewska czyta opowiadania Kornela Filipowicza
https://www.facebook.com/justyna.sobolewska.54

03.05 – godz. 20.00 – Krzysztof Herdzin
https://www.facebook.com/events/2786919061429815

03.05-04.05 – Moralność Pani Dulskiej – Niedziela z Kochanowskim
https://www.facebook.com/events/teatr-kochanowskiego-w-opolu/moralno%C5%9B%C4%87-pani-dulskiej-niedziela-z-kochanowskim/159304238853860/

04.05 – godz. 12.00 – Debata w koronie: Procesy globalne a lokalność branży
https://www.facebook.com/events/339232670369988/

05.05 – godz. 13.00 – Nieczynne do odwołania?
https://www.facebook.com/events/2753337621430106/

05.05 – godz. 19.00 – Premiera Getto warszawskie. Pamięć filmu
https://fina.gov.pl/pamiec-filmu-wydarzenia-historyczne-w-zasobach-fina-czesc-pierwsza-getto-warszawskie/

05.05 – godz. 20.00 – Proszę bardzo – Teatr Żydowski
https://www.facebook.com/events/875350956314205

05.05 – godz. 20.00 – Miłosna wojna stulecia – Teatr Łaźnia Nowa
https://www.facebook.com/events/317404635896089

06.05 – godz. 18.00 – Kino w domu – Jezioro dzikich gęsi
https://www.facebook.com/events/853132398527558/

06.05 – godz. 18.00 – czytanie poezji po polsku i w jidysz – Teatr Żydowski
https://www.facebook.com/events/243348186776768

06.05 – godz. 18.00 – Premiera Czerni – Spotkanie onine z Małgorzatą Oliwią Sobczak
https://www.facebook.com/events/1064619293921122

06.05 – godz. 18.00 – Baśń o rycerzu bez konia – Teatr Barnaby
https://www.youtube.com/channel/UCAEOQQtBm61cpglRNSBAwqg

06.05 – godz. 18.30 – Wykład online. Trzy Generacje Warszawskich Architektów
https://www.facebook.com/events/2654740861469553/

06.05 – godz. 19.00 – Bromance – Multiplayer Przybyła, Więcek, Dęgórski
https://www.facebook.com/events/scena-robocza-centrum-rezydencji-teatralnej/bromance-_-multiplayer-przyby%C5%82a-wi%C4%99cek-deg%C3%B3rski/2540014626210514/

06.05 – godz. 20.00 – Instytut Reportażu nadaje: Grzebałkowska
https://www.facebook.com/events/162311175160145

06.05 – godz. 20.00 – Musical Jam – Transmisja live ze Studia Dobra 102
https://www.facebook.com/events/dobra-12-studio/musical-jam-transmisja-live-ze-studia-dobra-12/225530828736780/

07.05 – godz. 14.30 – SOS dla kultury pomorskiej
https://www.facebook.com/events/gdansk-poland/sos-dla-kultury-pomorskiej-konferencja-online/1425079570995603/

07.05, 14.05 – godz. 18.00 – Spotkania w music laboratory
https://www.facebook.com/events/228574111547499/

07.05 – godz. 19.00 – Kino MSN #6 Poezja aktywna
https://www.facebook.com/events/1114828738880044/

07.05 – godz. 19.00 – Spotkanie online z Larsem Berge
https://www.facebook.com/events/i-c%C3%B3%C5%BC-%C5%BCe-ze-szwecji-ambasada-szwecji-w-polsce/spotkanie-online-z-larsem-berge-autorem-reporta%C5%BCu-dobry-wilk/2930094220379724/

07.05 – godz. 19.00 – Czytanie fragmentów „Psów ras drobnych” Olgi Hund
https://www.facebook.com/events/2678460142276962/

07.05 – godz. 20.00 – Jak w przedwojennym kabarecie – Teatr Żydowski
https://www.facebook.com/events/296030181393976

08.05 – godz. 20.00 – Jazz House Kids Friday Night Listening Party: All About Bass https://www.facebook.com/events/940400503099845/

08.05 – 17.05 – Docs Against Isolation
https://www.facebook.com/events/557955284854386/

08.05 – 10.05 – Nordic Talking Festival
https://www.facebook.com/events/3020473837993875/

08.05 – godz. 18.00 – Koronawirus a przemysł kreatywny. Dobre praktyki i drogi pomocy.
https://www.facebook.com/events/245224659962205/

08.05 – godz. 19.00 – Sufin/Młynarski: Rzeczy, których nie mówię swojemu terapeucie
https://www.facebook.com/events/262279338239119/

08.05 – godz. 19.00 – Wojna na trzecim piętrze – czytanie performatywne – Teatr Żydowski
https://www.facebook.com/events/232469081367339

08.05, 20.05, 29.05 – godz. 20.00 – Ferdydurke – transmisja online – Teatr Provisorium Kompania Teatr
https://www.facebook.com/events/225205608934235/

08.05 – godz. 20.00 – Ania Szarmach Trio
https://www.facebook.com/pg/gramywdomu

08.05 – 18.05 – 20 pełnometrażowych produkcji z Millennium Docs Against Gravity na www.ninateka.pl

9.05 – godz. 20.00 – TR Warszawa – kolejny spektakl

9.05 – godz. 20.00 – Mandaryna Dance Studio LIVE –
https://www.facebook.com/events/571530437066190/

09.05 – godz. 22.00 – All the single ladies Online
https://www.facebook.com/events/279719449706687

10.05 – god. 19.00 – Astroteatr – Scena Spatif
https://www.facebook.com/events/2649586315288389

11.05 – godz. 20.00 – Ta cisza to ja. Monodram Jacka Kawalca.
https://www.facebook.com/events/566586090652798/

12.05 – godz. 17.00 – Internetowy Klub Czytelniczy „Serotonina”
https://www.facebook.com/events/232288101368565

13.05 – godz. 19.00 – Żywopłoty. Spotkanie online z Marią Karpińską
https://www.facebook.com/events/544823842841094

15.05 – godz. 20.00 – Endy Yden
https://www.facebook.com/gramywdomu

15.05 – godz. 20.00 – Bartosz Weber VTR dla Firleja
https://www.facebook.com/events/865462623966430

16.05 – godz. 9.30 – XIII Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych
https://www.facebook.com/events/258620961988003

18.05 – godz. 18.00 – On-line: Sztuczność sztuki – (nie)prawdziwe – Hubert Bilewicz
https://www.facebook.com/events/702528980281303/

19.05 – godz. 17.00 – Internetowy Klub Czytelniczy Pacjentka
https://www.facebook.com/events/230076168266596

20.05 – Short Waves Online https://www.facebook.com/events/662678611219968

20.05 – Kuźnia Liderek i Liderów Gdańskich NGO
https://www.facebook.com/events/526256851394833/

20.05 – godz. 20.00 – Instytut Reportażu nadaje: Szczerek
https://www.facebook.com/events/719047255497646

22.05 – godz. 20.00 – Kuba Banaszek Qaurtet
https://www.facebook.com/gramywdomu

22.05, 23.05 godz. 19.00 – Premiera: Dzieci Saturna – Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej
https://www.facebook.com/events/544968242870403/

23.05-30.05 – FilmHACK – Filmowy Hackaton Historyczny
https://www.facebook.com/events/3532102846806990/

28.05 – 10.06 – Auto Kino Gdańsk – Wielkie Otwarcie

29.05 – godz. 20.00 – Borowski Gadecki dla Firleja
https://www.facebook.com/events/277536313252575

29.05 – 7.06 – WeAreOne – festiwale filmowe online youtube.com/weareone

do 30.05 – Broniewski z Teatru Wybrzeże
https://www.youtube.com/watch?v=vOhpOBFzduI

05.06 – godz. 20.00 – Patryk Zakrocki dla Firleja
https://www.facebook.com/events/277536313252575/

12.06 – Matylda i Filip dla Firleja
https://www.facebook.com/events/277536313252575/

19.06 – Sitartronic dla Firleja
https://www.facebook.com/events/277536313252575/

26.06 – godz. 20.00 – Wilhelm Bras dla Firleja
https://www.facebook.com/events/277536313252575/

03.07 – godz. 20.00 XDZEENX dla Firleja
https://www.facebook.com/events/277536313252575/

AKTUALIZACJA 27.04.2020 godz. 06.30

27.04 – 4.05 – Tydzień Fotograficzno-Filmowy na Politechnice Gdańskiej
https://www.facebook.com/events/699058377532941/

27.04 – godz. 18.00 – Kayah dla Szlachetna Paczka
https://www.facebook.com/watch/live/?v=2603184023335878

27.04, 3.05, 11.05, 18.05, 25.05 – godz. 18.00 – Historia po królewsku. Webinaria Zamku Królewskiego
https://www.facebook.com/events/663614604214131/

27.04 – godz. 19.00 – Justyna Sobolewska czyta kolejne opowiadanie Kornela Filipowicza
https://www.facebook.com/justyna.sobolewska.54

27.04 – godz. 21.00 – Standup Polska
https://www.facebook.com/events/230631018020876/

28.04 – godz. 18.00 – Bovska – premiera online z mikrokoncertem
https://www.facebook.com/events/512723169611906/

28.04 – godz. 20.00 – Rejwach Teatr Żydowski
https://www.facebook.com/events/730776714358750/

29.04 – godz. 18.00 – Karolina Czarnecka dla Szlachetna Paczka
https://www.facebook.com/facebookappPolska

29.04 – godz. 19.00 – Agnieszka Grzelak – LIVE Wydawnictwa MG
https://www.facebook.com/WydawnictwoMG/photos/a.173728409330053/2814512248584976/

29.04 – godz. 19.00 LIVE Zlatka Bartoskova
https://www.facebook.com/events/327513494891853/

29.04 – godz. 19.00 – Balet Burza na Międzynarodowy Dzień Tańca
https://www.facebook.com/events/759326101566072/

30.04 – godz. 19.00 – Javier Otero – #YamahaLiveFromHome
https://www.facebook.com/events/564427020924813/

30.04 – godz. 19.00 – #SzwecjazDomu „Intruz” Film Magnusa von Horna i wywiad z reżyserem
https://www.facebook.com/events/230646404877305/

30.04 – godz. 19.00 – Joanna Mytkowska. Próba. Polska w czasie epidemii. Perspektywy kultury
https://www.facebook.com/events/468271560533784/

30.04 – godz. 19.00 – Spotkanie online z Agatą Sikorą https://www.facebook.com/events/509469493264511/

30.04 – godz. 20.00 – Gwiazdy na Dachu – spektakl archiwalny Teatru Żydowskiego
https://www.facebook.com/events/1481398748696695

1.05, 2.05, 3.05, – godz. 10.00 – Ćwiczenia z Mikrochoreografii Magda Jędra – https://www.facebook.com/goyki3

1.05, 2.05, 3.05 – godz. 10.00 – Jak w domu! Majówka z Muzeum Emigracji w Gdyni https://www.facebook.com/events/266488614748738/

1.05 – godz. 18.00 – Wirtualne otwarcie! Wystawa Gdynia-TelAviv
https://www.facebook.com/events/519202912082810/

1.05 – godz. 18.00 – The Dumplings dla Szlachetna Paczka
https://www.facebook.com/facebookappPolska

1.05 – godz. 19.00 – Podróże Beniamina Trzeciego – czytanie performatywne https://www.facebook.com/events/245408409993766/

1.05 – godz. 20.30 – Największa świętość – Teatr Współczesny
https://www.facebook.com/events/3105743349487702/

2.05 – godz. 20.00 – Arkadiusz Szulc Concert Online – https://www.facebook.com/events/226741198560402/

3.05 – Płaje.Premiera filmu – https://www.facebook.com/events/272392033789578/

3.05 – Plastusiowo – serial teatralny dla dzieci

3.05 – 4.05 – Konstytucja na Chór Polaków – premiera rejestracji
https://www.facebook.com/events/248308026617133/

7.05 – godz. 19.00 – Nowa Muzyka w Starym Ratuszu ONLINE – Koncert będzie można obejrzeć na kanale Nadbałtyckiego Centrum Kultury: bit.ly/YTNMwSR
Wystąpią znakomici artyści, którzy wykonają w większości materiały premierowe:

7.05 – godz. 19.00 – Krystyna Skarżyńska. Próba. Polska w czasie epidemii. Perspektywy kultury
https://www.facebook.com/events/468271560533784/

9.05 – godz. 19.00 Domówka z Dwójką: Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala
https://www.facebook.com/events/231287964785426/

9.05 – godz. 19.00 Sza-Za gra do niemych filmów animowanych
https://www.facebook.com/events/520404622197945/

10.05, 17.05, 24.05, 31.05, 7.06 – godz. 12.00 – Masecki z domu – Studio online
https://www.facebook.com/events/526182171406076/

10.05 – godz. 19.00 – Aleksandra Kurzak Live for Studio
https://www.facebook.com/events/234135204463510/

10.05 – godz. 20.00 – Spektakl „wysokie C” premiera LIVE – https://www.facebook.com/events/696653547774794/

14.05 – godz. 19.00 – Andrzej Rychard. Próba. Polska w czasie epidemii. Perspektywy kultury
https://www.facebook.com/events/468271560533784/

16.05 – godz. 19.00 Wojtek Mazolewski & Joanna Duda
https://www.facebook.com/events/520404622197945/

21.05 – godz. 19.00 – Szymon Osowski. Próba. Polska w czasie epidemii. Perspektywy kultury
https://www.facebook.com/events/468271560533784/

23.05 – godz. 19.00 Kuba Więcej i Grzegorz Tarwid
https://www.facebook.com/events/520404622197945/

28.05 – godz. 19.00 – O roli mediów. Próba. Polska w czasie epidemii. Perspektywy kultury
https://www.facebook.com/events/468271560533784/

30.05 – godz. 19.00 Jerz Igor
https://www.facebook.com/events/520404622197945/

6.06 – godz. 19.00 Aga Zaryan
https://www.facebook.com/events/520404622197945/

13.06 – godz. 19.00 Mała Orkiestra Dancingowa
https://www.facebook.com/events/520404622197945/

Paweł Pawlikowski umieścił w sieci swoje filmy dokumentalne
https://vimeo.com/user20670040

AKTUALIZACJA 24.04.2020 godz. 13.30

21.04 – 25.04 – Teatr w domu – Chodź na słówko 3 – spektakl online dla widzów 9+
https://www.facebook.com/events/221906802415534/

23.04 – godz. 18.00 – Oliwa skoszarowana – spotkanie z Janem Danilukiem
https://www.facebook.com/events/714874305987806

24.04, 1.05, 8.05, 15.05 – godz. 12.00 – Muzykoterapia domowa – odprężenie i relaks z AsiMiną
https://www.facebook.com/events/264799178251013/

24.04 – 25.04 – Wirtualne Dni Otwarte na ASP
https://www.facebook.com/events/592364108293387/

24.04 – godz. 18.00
Koncert Joanny Dudy dla Gdyni Kulturalnej
https://www.youtube.com/watch?v=W7O9fKgWq8Y

24.04 – godz. 19.00
Koncert Tymona Tymańskiego dla Gdyni Kulturalnej cz2
https://www.youtube.com/watch?v=bRLENV5vu6Q

24.04 – godz. 19.00 – Live z Gabrielą Kańtor
https://www.facebook.com/WydawnictwoMG/videos/240179723728477/

24.04 – godz. 20.00
Separacja:PTU online DJ Set
http://https/www.youtube.com/watch?v=ckzGYJ-4Tx8

24.04, 28.04 godz. 20.00
Barowe rozmowy czyli Mała Sztuka w twoim domu!
https://www.facebook.com/events/1095422450815533/

24.04 – godz. 20.00
Ginczanka. Przepis na prostotę życia – premiera kroniki TnP
https://www.facebook.com/events/164662641503525

24.04 – 27.04 – Berlin Video Art Festival
https://www.facebook.com/events/225993635272695/

24.05 – 25.05 – PlayOnFest
https://www.youtube.com/watch?v=e3Q6vBIvuuU

25.04 – Kolonia Artystów cz. 2 – Archiwum 2011-2019 #CalaPolska
https://www.facebook.com/events/235739357501143/

25.04, 2.05, 9.05, 16.05, 23.05, 30.05 – godz. 14.00 – Warszaty perkusyjne z Rebel Babel Ensemble https://www.facebook.com/events/551134472205629/

25.04 – godz. 14.00 – World Buskers United – www.worldbuskersunited.com

25.04 – godz. 18.00 – Kraboszki. Spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską
https://www.facebook.com/events/3484019548279720

25.04 – godz. 19.00 – Ewa Karwan-Jastrzębska – Dobranocka literacka w ULu
https://www.facebook.com/ewa.karwanjastrzebska

25.04 – godz. 19.00
Głosy dla Hospicjum – Gdyńskie Pola Nadziei
https://www.facebook.com/events/837089840109442/

25.04 – godz. 19.00 – Domówka z Dwójką – Aleksander Dębicz, Jakub Józef Orliński
https://www.facebook.com/events/231287964785426/

25.04 – godz. 19.00 – Ewelina płacze
https://www.facebook.com/events/220594955909815/

25.04, 2.05, 9.05, 16.05, 23.05, 30.05, 6.06, 13.06 – godz. 19.00 – Muzyka dla SPATiFu powered by Mazda #WMoimStylu
https://www.facebook.com/events/520404622197945/

25.04 – godz. 20.00 – Burleskowe show online: Kim Lee&BettyQ
https://madameq.pl/product/show-online-3

25.04 – godz. 20.00 – Wirtualne otwarcie Galerii Zdzisława Beksińskiego https://www.facebook.com/events/239168514112929/

25.04 – godz. 20.00 – Michał Czachor czyta książkę „Krew i honor”
https://www.facebook.com/events/online/micha%C5%82-czachor-czyta-ksi%C4%85%C5%BCk%C4%99-krew-i-honor/534936797180620/

25.04 – godz. 20.30 – Miłość na krymie – Mrożek
https://www.facebook.com/events/229271625066776/

26.04 – godz. 11.00 – Plastusiowo – serial teatralny dal dzieci – premiera odc.1
https://www.facebook.com/events/1560616480763796/

26.04 – 27.04 – godz. 12.00 – Jeden gest – premiera rejestracji
https://www.facebook.com/events/567529584115910/

26.04 – godz. 15.00 – Kopciuszek spektakl on-line
https://www.facebook.com/events/1156693241412823/

26.04, 3.05, 10.05 – godz. 18.00 – Wirtualna scena Janka Młynarskiego
https://www.facebook.com/events/836538700189004/

26.04 – godz. 19.00 – Barbara Gawryluk o książkach dla dzieci w ramach Unii Literackiej
https://www.facebook.com/barbara.gawryluk

26.04 – godz. 19.00 – Ginczanka na żywo z Big Book Cafe – https://www.facebook.com/events/1075766249462962/

26.04 – godz. 19.00 – Premiera filmu online „Mieczysław Karłowicz – samotna wędrówka”
https://www.facebook.com/events/215923193037457/permalink/217696199526823

26.04 – godz. 19 – LIVE from studio: Atli Örvarsson – Festiwal Muzyki Filmowej
https://www.facebook.com/events/917475175341376/

26.04, 3.05, 10.05, 17.05 – godz. 19.00 – Akcja Kulturalna Zaraza – koncerty Nadbałtyckiego Centrum Kultury https://www.facebook.com/events/677255203075984/

27.04 – godz. 11.00 – Wiosenna rozbiegówka – lekcja 3
https://www.facebook.com/events/853364451741379/

27.04, 4.05 – godz. 12.00 – Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem
https://www.facebook.com/events/2818094471578762/

27.04 – godz. 13.00 – Dzień z Leszkiem Możdżerem w Radio Jazz
https://www.facebook.com/events/radiojazzfm/dzie%C5%84-z-leszkiem-mo%C5%BCd%C5%BCerem-w-radiojazzfm/221977642587280/

27.04 – godz. 13.00 – Izo-Wizja odc 07
https://www.facebook.com/events/2619540198327691/

27.04 – godz. 18.00 – Rozmowa o przemocy psychicznej z Renatą Kim
https://www.facebook.com/events/2533033010347818/

27.04, godz. 19.00 – Zośka Papużanka LIVE – rozmowę prowadzi Marcin Wilk
https://www.facebook.com/events/2498172440436932/

27.04 – godz. 19.30 – Autor wieczorową porą – spotkanie online z Robertem Małeckim https://www.facebook.com/events/672995853497136/

27.04 – godz. 20.00 – My sweet Raskolnikow – Janusz Głowacki premiera online
https://www.facebook.com/events/921157184980924/

28.04 – godz. 16.00 – Michał Oleszczyk – Video Masterclass ze scenariuszopisarstwa
https://www.facebook.com/events/filmforum-edu/micha%C5%82-oleszczyk-video-masterclass-ze-scenariusza-filmowego/851273552019955/

28.04 – godz. 18.00 – Sparing na opowieści – w narożnikach Barbara Piórkowska i Salcia Hałas
https://www.facebook.com/events/1605590846264390/

28.04 – godz. 19.30 – spotkanie online z Anne Applebaum
https://www.facebook.com/events/321753355464673/

28.04 – godz. 20.00 – Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką
https://www.facebook.com/events/221855615806777/

28.04 – godz. 21.00 – pokaz specjalny filmu „Symfonia Fabryki Ursus” – www.ninateka.pl

29.04 – godz. 11.00 – Przedmiot Nieocenionej Wartości oraz Q&A z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca https://www.facebook.com/events/1143935682623395/

29.04 – godz. 18.45 – Teatr przy polskim stole online „Nicland” Anna Burzyńska – https://www.facebook.com/events/250473152743686/

29.04 – godz. 19.30 – Debata: Produkcja czy przetrwanie? Przyszłość kultury w mieście
https://www.facebook.com/events/219286202693320

29.04 – godz. 20.00 – Dust English National Ballet – https://www.youtube.com/watch?v=qDpj62qcW0k

29.04 – godz. 20.00 – Instytut Reportażu nadaje: Szabłowski https://www.facebook.com/events/857597768059090/

do 30.04 – Przegląd filmów Laureatki Orła 2020 Mai Komorowskiej – www.ninateka.pl

30.04 – godz. 19.00 – Kino MSN #5 Maciej Drygas „Cudze listy”
https://www.facebook.com/events/youtubecomusermuseumwarsaw/kino-msn-5-maciej-drygas-cudze-listy/271252910545287/

30.04 – godz. 19.00 – Piękni czterdziestoletni online: Adam Woronowicz
https://www.facebook.com/events/244581783327390/

30.04, 14.05, 28.05, 11.06 godz. 18.00 – Spotkania online z polskimi komiksami i ich twórcami
https://www.facebook.com/events/1135900913423062/

30.04 – godz. 21.00 – Frankenstein z National Theatre London – w roli głównej Benedict Cumberbatch
https://www.youtube.com/watch?v=tl8jxNrtceQ

do 30.04 – Wiedźmin. Turbolechita. Teatr Nowy Proxima w Krakowie.
https://www.facebook.com/teatrnowy/posts/4583840855019874

30.04 – godz. 16.00 – Kraków Network live – Bezpieczeństwo eventów
https://www.facebook.com/ICEKrakow/photos/a.424046577646347/3171899672861010

1.05 – godz. 20.00 – Melodia ze słowem – piosenka/recital premierowy
https://www.facebook.com/events/284322512567921/

1.05 – godz. 20.00 – Burlesque&Cirque&Cabaret
https://www.facebook.com/events/230947508218556/

1.05 – godz. 21.00 – Frankenstein z National Theatre London – w roli głównej Jonny Lee Miller
https://www.youtube.com/watch?v=dI88grIRAnY

2.05 – godz. 19.00 – Domówka z Dwójką – Paweł Szamburski
https://www.facebook.com/events/231287964785426/

do 3.05 – Hulajgęba – Teatr Bagatela Kraków
https://www.facebook.com/events/675767203256855

3.05 – godz. 20.00 – Matka żona kochanka w wykonaniu Anety Todorczuk
https://www.facebook.com/events/2921987714532898/

4.05 – godz. 13.00 – Izo-Wizja no8
https://www.facebook.com/events/2619540198327691/

5.05 – godz. 19.00 – Nina Olszewska. Pudło. Opowieści z polskich więzień https://www.facebook.com/events/246496079882398/

6.05 – godz. 18.00 – Zostań w domu z Jo Nesbo! Spotkanie online na żywo
https://www.facebook.com/events/lubimyczytacpl/zosta%C5%84-w-domu-z-jo-nesb%C3%B8/224306982160390/

6.05 – godz. 19.00 – Co robią młodzi, kiedy dorośli nie patrzą? Premiera książki Justyny Sucheckiej
https://www.facebook.com/events/1152856065072630/

6.05 – godz. 20.00 – Seryjni mordercy w PRL. Wykład online live
https://www.facebook.com/events/169529864291751/

7.05 – godz. 17.00 – Spotkanie online: Moda. Skrojona na miarę nowych czasów. https://www.facebook.com/events/2620605701551712/

7.05 – godz. 18.00 – ZOOM na Amerykę – Elizabeth Blumentjal: Z życia dyplomaty
https://www.facebook.com/events/241413846974189/

7.05 – godz. 19.00 – Nowa Muzyka w Starym Ratuszu
https://www.facebook.com/events/225889058500583/

do 10.05 – I będzie wesele – Teatr Bagatela https://www.facebook.com/events/1121055738234231/?

13.05 – godz. 19.30 – Replika, reż. Józef Szajna – Studio online https://www.facebook.com/events/2671910526375167/

do 17.05 – Zbrodnia i kara – Teatr Bagatela https://www.facebook.com/events/264935928010163/?

23.07 – 2.08 – Internetowy Festiwal Filmowy
https://www.facebook.com/events/288546042147269/

Fundacja Bęc Zmiana – codzienny cykl czytań online „Działajmy sztuką!” – instagram.com/bec_zmiana

DAFilms.pl – tydzień polskiego dokumentu, oglądaj bezpłatnie

Musical Piloci Teatru Roma na platformie www.player.pl

AKTUALIZACJA 19.04.2020 godz. 13.30

19.04 – godz. 18.00 – X Projekt – Koncert z czwartego piętra – premiera online
https://www.facebook.com/events/1175592762787098/

19.04 – godz. 19.00 – Ziemowit Szczerek – Doc Dialogue
https://www.facebook.com/events/276922549993180/

19.04 – godz. 19.00 – Andrzej Stasiuk czyta
https://www.facebook.com/pg/WydawnictwoCzarne

19.04 – godz. 19.30 – Dziady reż Krzysztof Babicki – retransmisja
https://www.facebook.com/events/511403109549952/

19.04,26.04, 3.05, 10.05, 17.05,24.05,31.05 – godz. 20.30 – Concerts at Home Camerata Pacifica – https://www.facebook.com/events/560202044603282/

20.04 – godz. 11.00 – Wiosenna rozbiegówka – warsztaty online dla dzieci
https://www.facebook.com/events/708621933230240/

20.04 – godz. 16.00 – Garbanotas – premiera online – z archiwum innych brzmień
https://www.facebook.com/events/3854622414577999/

20.04 – godz. 18.00 – Kwarantanna na na!
Swiernalis – https://www.facebook.com/events/638681373397660/

20.04 – godz. 18.00 – Live z Agatą Tuszyńską i Iwoną Chmielewską „Mama zawsze wraca”
https://www.facebook.com/events/157105049020172/

21.04 – godz. 18.00 –
Bach in the Church and at Home
Bolshoi Theatre Opera New Soloists and Apprentices and Orchestra soloists concert – http://www.youtube.com/bolshoi

21.04 – godz. 19.00
Wiktoria Michałkiewicz – Kraj nie dla wszystkich
https://www.facebook.com/events/547285932834670/

22.04 – godz. 10.00 – Mikrokosmos online – Wrocławski Teatr Pantomimy
https://www.facebook.com/events/250418122806595/

22.04 – godz. 18.00 –
Teatr staropolski – Re:Konstrukcje, przedstawienie akademickie
https://www.facebook.com/events/2684119231871082/

23.04 – 456. Urodziny Szekspira
https://www.facebook.com/events/666546994146973/

24.04 – godz. 19.00 – Charity Live Concert – https://www.facebook.com/events/625962991594677/

24.04 – godz. 19.00 – Polska przydrożna. Spotkanie online z Piotrem Mareckim
https://www.facebook.com/events/726631538091187/

24.04 – godz. 19.00 – Anna Lan – koncert online
https://www.facebook.com/events/222448122178542/

24.04 – godz. 20.00 – Slam pandemiczny online – Teatr Powszechny
https://www.facebook.com/events/243578613716386/

24.04 – godz. 20.00 – Hubert Zemler dla Firleja – https://www.facebook.com/events/813069265851565/

25.04 – godz. 18.00 – Balet Ilya Demutsky
A Hero of Our Time – http://www.youtube.com/bolshoi

25.04 – godz. 19.30 – Francois Martineau i Mateusz Gurgul – koncert LIVE
https://www.facebook.com/events/231572961244328/

25.04 – godz. 21.00 – Oreada LIVE!
https://www.facebook.com/events/682780132519303/

27.04, 28.04, 29.04, 30.04, 1.05 – godz. 17.00 – Dni Nauki – Pasje Stypendystów Fahrenheita
https://www.facebook.com/events/2528050727444526/

29.04 – godz. 18.00 – Dmitri Shostakovich
Katerina Izmailova – Opera w 4 aktach – http://www.youtube.com/bolshoi

29.04 – godz. 20.00 – Dorota Stalińska w monodramie Żmija – LIVE
https://www.facebook.com/events/3208858209154110/

30.04 – Międzynarodowy Dzień Jazzu – 9Katowice JazzArt Festival – Joanna Duda
https://www.facebook.com/events/243419273695310/

1.05 – godz. 20.00 Peter J Birch dla Firleja – https://www.facebook.com/events/2877849412305654/

3.05 – godz. 18.00 – Dmitry Shostakovich
The Bright Stream – Balet w 2 aktach – http://www.youtube.com/bolshoi

7.05 – godz. 18.00 – Ludwig Minkus
Don Quixote – Balet w 3 aktach – http://www.youtube.com/bolshoi

8.05 – godz. 20.00 – Michał Górczyński dla Firleja – https://www.facebook.com/events/883275198789279/

11.05 – godz. 18.00 – Nikolai Rimsky-Korsakov – Opera „Sadko” http://www.youtube.com/bolshoi

Netflix party w Starym Kadrze – codziennie godz. 20.00 – https://www.facebook.com/events/697956804353976/

AKTUALIZACJA 16.04.2020 godz. 20.30

od 15.04 do 3.05 – akcja specjalna #Czytajpl – do pobrania 30 darmowych książek w formie e-bookow i audiobookow

15.04 – 19.30 ET – Worldwide Concert For Our Culture
http://jazz.org/gala2020

16.04 – godz. 20.00 – Wyspa skarbów – National Theatre
https://www.facebook.com/events/599028757355675/

17.04, 21.04, 24.04, 28.04, 1.05 – godz. 13.00 – przedpremierowe czytanie książki Edwina Bendyka „W Polsce czyli wszędzie”
https://www.facebook.com/events/1079372032528302/

od 17.04 do 30.04 – godz. 9.30 – Zarażamy ruchem – Teatr Rozbark https://www.facebook.com/events/1264898143707420/

17.04 – godz. 11.00 – premiera II odcinka „Papety z ostatniej chwili” https://www.facebook.com/teatrminiatura/

17.04 – godz. 19.00 – Michael Deets – Venues Stream 001 https://www.facebook.com/events/2857465881033834/

17.04 – godz. 20.00 – Max i Moritz – spektakkl Berliner Ensemble
https://www.berliner-ensemble.de/be-on-demand

17.04 – godz. 21.00 – DnB Girls Worldwide live – https://www.facebook.com/events/883474758794650/

17.04 – godz. 21.15 – koncert LIVE Lucasa Krupińskiego – youtube.com/user/Kruluk

18.04 – godz. 19.00 – Noche latina – wieczór latynoski #gramywdomu https://www.facebook.com/events/567034630619810/

18.04 – godz. 19.00 – Król Edyp – spektakl online
https://www.facebook.com/events/2360424260922129/

18.04 – godz. 20.00 – Zostań w domu – DJ Set razy osiem
https://www.facebook.com/events/2830200227015911/

18.04 – godz. 20.00 – Horror Show – zapis techniczny spektaklu https://www.facebook.com/events/858640561300629/

19.04 – godz. 12.00 – Wolne niedziele online: Agnieszka Holland i Tomek Kireńczuk
https://www.facebook.com/events/160781011896289/

19.04 – godz. 19.00 – Live from Studio – Jean-Michel Bernard and Onion
https://www.facebook.com/events/3427172070630946/

20.04, 27.04, 4.05 – godz. 17.00 – Warsztaty Otwarte – porozmawiajmy o spektaklach online
https://www.facebook.com/events/1370064326511839/

20.04 – godz. 19.00 – czytania online „Spirit” Nathalie Fillon
https://www.facebook.com/events/3095502023815289/

20.04 – godz. 19.00 – Dom dzienny, dom nocny – Młodzi w Starym online
https://www.facebook.com/events/221651258935147/

20.04 – godz. 19.00 – Cyganeria – Opera i Filharmonia Podlaska https://www.facebook.com/events/226288398436789/

21.04 – godz. 17.00 – Bliżej historii LIVE – Anna Malinowska
https://www.facebook.com/events/593913194545246/

21.04 – godz. 19.00 – W poszukiwaniu straconego czasu – Młodzi w Starym
https://www.facebook.com/events/221651258935147/

21.04 – godz. 19.00 – Portret Kobiety w ogniu – Wirtualne spotkania młodych amatorów kina
https://www.facebook.com/events/257291068640334/

21.04 – godz. 20.00 – Klub miłośników filmu MISJA
https://www.facebook.com/events/568672117089662/

22.04 – godz. 19.30 – Berlin Alexanderplataz – Teatr Studio online
https://www.facebook.com/events/262272208125730/

23.04 – godz. 14.00 – Bardzo ZŁA Warszawa czyli Paramonow i inni – wykłady LIVE
https://www.facebook.com/events/275488500111201/

23.04, 30.04 – godz.19.00 – Terytoria online. Rozowy Joanny Szkudlarek
https://www.facebook.com/events/2255673051407509/

23.04 – godz. 19.00 – Kino MSN #4 „Ferma ludzka” i „Safari”
https://www.facebook.com/events/235892681115783/

23.04 – godz. 20.00 – Twelfth Night – National Theatre Live
https://www.facebook.com/events/718012758735723/

do 25.04 – Kobieta bez cienia w inscenizacji Krzysztofa Warlikowskiego
operlive.de/frau-ohne-schatten/

25.04 – godz. 19.00 – Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie – spektakl online
https://www.facebook.com/events/627930657788032/

27.04 – godz. 17.00 – Internetowy Klub Czytelniczy „Ludzie na drzewach”
https://www.facebook.com/events/250563009464016/

27.04 – godz. 19.00 – Cierpienia młodego Wertera – Młodzi w Starym online https://www.facebook.com/events/221651258935147/

28.04 – godz. 19.00 – Niezastane miasta – Młodzi w Stary online https://www.facebook.com/events/221651258935147/

1.05 – godz. 20.00 – Europe Stands Together – Live Concert
https://www.facebook.com/events/235714840961476/

4.05 – godz. 19.00 – Klątwa – Młodzi w Starym online https://www.facebook.com/events/221651258935147/

5.05 – godz. 19.00 – Przestrzenie – Młodzi w Starym online
https://www.facebook.com/events/221651258935147/

11.05 – godz. 19.00 – Mała syrenka – Młodzi w Starym online
https://www.facebook.com/events/221651258935147/

12.05 – godz. 19.00 – Kochanowski – Młodzi w Starym online
https://www.facebook.com/events/221651258935147/

16.05 – Kopciuszek LIVE – online.teatrpiasku.pl

AKTUALIZACJA 14.04.2020 godz. 16.30

14.04 godz.18.00 – UL z książkami Stanisław Łubieński
facebook.com/DzikaOchota/

14.04 – godz. 20.00 – GOLEM reż. Maja Kleczewska – premiera internetowa
https://www.facebook.com/events/281122052888896/

15.04 – godz. 11.00 – Fnoob Techno Rdio https://www.facebook.com/events/935515940240533/

15.04 godz. 18.00 – UL z książkami Jakub Szamałek
facebook.com/jakubszamalekautor/

15.04 – godz. 18.00 – Poezję Malki Lee w jidysz i po polsku czytać będą Joanna Lisek oraz Ewa Dąbrowska https://www.facebook.com/events/1566018923572131/

15.04 – godz. 18.00 – Smolik/Kev Fox LIVE
https://www.facebook.com/events/244474286590121/

15.04 – godz. 20.00 – Rozmowa z Maciejem Zarembą Bielawskim
https://www.facebook.com/events/670584536843687/

16.04 – godz. 18.00 – UL z książkami – Krystyna Lars
facebook.com/krystyna.turkowskachwinlars

16.04 – godz. 19.00 – Spotkanie z piosenką żydowską https://www.facebook.com/events/216320876134502/

16.04 – godz. 19.00 – Kino MSN#3 „Chrust” Wilhelma Sasnala
https://www.facebook.com/events/174440036931215/

16.04 – godz. 20.15 – Mela Koteluk LIVE
https://www.facebook.com/events/556863628269778/

17.04 godz. 18.00 – UL z książkami Katarzyna Tubylewicz
facebook.com/KatarzynaTubylewiczofficial/

17.04 – godz. 18.00 – Barbara Wrońska LIVE
https://www.facebook.com/events/244474286590121/

od 17.04 – godz. 18.00 do 19.04 godz. 24.00 – Opera Romeo i Julia z Opery w Zurichu
https://www.opernhaus.ch/spielplan/streaming/

17.04 – godz. 19.00 – Czytanie performatywne „Kot Rabina”
https://www.facebook.com/events/515809245752480/

18.04 – Adriana Lecouvreur z Piotrem Beczłą, Anną Netrebko i Anitą Rachvelishvili
metopera.org

18.04 – Krakowiacy – pokaz historii Krakowa na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuk – Piotr Sieklucki, Edward Linde-Lubaszenko, Robert Makłowicz, Beata Linde, Paweł Harańczyk, Tarek Tafesh, Łukasz Marek, Paweł Kuźmicz i Zespół Pieśni i Tańca Krakowiacy.
https://www.facebook.com/teatrnowy/videos/674428369957898/

18.04 – godz. 11.00 – Premiera filmu „Kolonia Artystów: Archiwum 2006-2008”
https://www.facebook.com/events/228933034849999/

18.04 – godz. 11.00 – Matinee – koncert online na barokowych instrumentach
https://www.facebook.com/events/894264927657553/

18.04 godz. 18.00 – UL z książkami Anna Dziewit-Meller
facebook.com/bukbukannadziewit/

18.04 – godz. 20.00 – Czesław Śpiewa LIVE
https://www.facebook.com/czeslawspiewa/

18.04 – pokaz spektaklu „Sztuka bez tytułu” Teatru Współczesnego https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-wspolczesny,172/sztuka-bez-tytulu-l-wspieramkulture,13276

19.04 – godz. 12.00 – zapis spektaklu „Indianie” Justyny Sobczak i Teatru 21
https://www.facebook.com/events/894307230991148/

19.04 godz. 18.00 – UL z książkami – Joanna Fabicka
facebook.com/public/Joanna-Fabicka

19.04 – godz. 20.00 – LIVE Sztuka Myślenia. Zwodnicze piękno apokalipsy
https://www.facebook.com/events/546523946285881/

od 24.04 godz. 18.00 do 26.04 do godz. 24.00 Dziadek do Orzechów z Opery w Zurichu
https://www.opernhaus.ch/spielplan/streaming/

25.04 – godz. 19.00 – At-Home Gala Metropolitan Opera LIVE
https://www.metopera.org/season/at-home-gala

od 01.03 godz. 18.00 do 03.05 do godz. 24.00 Nabucco z Opery w Zurichu
https://www.opernhaus.ch/spielplan/streaming/

od 08.05 godz. 18.00 do 10.05 do godz. 24.00 Balet Romeo i Julia z Opery w Zurichu
https://www.opernhaus.ch/spielplan/streaming/

od 15.05 godz. 18.00 do 17.05 do godz. 24.00 Wozzeck z Opery w Zurichu
https://www.opernhaus.ch/spielplan/streaming/

od 21.05 godz. 18.00 do 24.05 do godz. 24.00 Werther z Opery w Zurichu
https://www.opernhaus.ch/spielplan/streaming/

od 29.05 godz. 18.00 do 1.06 do godz. 24.00 Rigoletto z Opery w Zurichu
https://www.opernhaus.ch/spielplan/streaming/

Premierowy materiał Cirque du Soleil
https://www.youtube.com/watch?v=VL0TG_nCqzE

AKTUALIZACJA 11.04.2020 godz. 13.30

11.04, 12.04, 13.04, 14.04 – godz. 11.00 – Robot i Motylek reż Agne Sunklodaite https://youtu.be/daaCmyuxS8k

11.04, 12.04, 13.04, 14.04 – godz. 16.00 – Nauka Latania reż. Joanna Gerigk
https://youtu.be/VIqQTCozWZc

11.04, 12.04, 13.04, 14.04 – godz. 18.00 – After play, reż. Bogda Michalik – https://youtu.be/fDRFJrX-DmU

11.04 – godz. 15.00 – rozmowa Anny Umięckiej z Piotrem Biedroniem – aktorem Teatru Wybrzeże – gdansk.pl

11.04 – godz. 16.00 – spotkanie z Tomkiem Samojlikiem, autorem książki „Ambaras” – https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA/

11.04 – godz. 18.00 – Live Masterclass by Alexandre O. Philippe
https://www.facebook.com/events/241065030599111/

11.04 – godz. 18.00 – Joanna Mueller – Dobranocka literacka dla dzieci – https://www.facebook.com/unia.literacka/

11.04 – godz. 18.00 – Chodź na słówko – spektakl dla dzieci – https://www.facebook.com/events/219137379174943/

11.04 – godz. 19.00 – Justyna Sobolewska czyta kolejne opowiadanie Kornela Filipowicza https://www.facebook.com/justyna.sobolewska.54

11.04, 12.04 – godz. 19.30 – Piąta strona świata z Teatru Śląskiego – youtu.be/UzsCpZwJ-Jo

11.04 – godz. 20.00 – Bzik tropikalny TR Warszawa – bit.ly/BzikTropikalny

11.04 – godz. 20.00 – I będzie Wesele..j – https://www.facebook.com/events/1121055738234231/

11.04 – godz. 20.00 – koncert na 65lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta” https://www.facebook.com/events/242282006914201/

11.04 – godz. 20.00 – impreza Radio Kwarantanna – https://www.facebook.com/events/2510278452570998/

11.04 – godz. 20.00 – impreza „Jesteś lekiem na całe zło” https://www.facebook.com/events/2839698249446584/

11.04 – godz. 20.00 – impro Resort Komedii https://www.facebook.com/events/506129470055119/

11.04 – godz. 21.00 – sztuka: tour po wystawie „Panemial n 1”, DS6-9 Art Residency w Poznaniu – https://www.facebook.com/events/656653355129831/

11.04 – godz. 21.00 – impreza „Piżama Party z Praktyczną Panią” Cafe Kulturalna w Warszawie – https://www.facebook.com/events/180723386216839/

11.04 – godz. 21.00 – impreza „Wielkanocna chemia z Niemiec” wirtualnego klubu Praca, gra kolektyw xD – http://www.pracaklub.com/

12.04, 13.04 – Chwila z kulturą Art Inkubator Goyki3 – https://www.facebook.com/events/280219296308292/

12.04 – godz. 00:00 – SLEEP – ośmiogodzinne dzieło Maxa Richtera retransmitowane przez BBC Radio 3 – w ramach serii „Slow and Mindfull”, poświęconej muzyce kontemplacyjnej do słuchania w czasie izolacji – https://www.bbc.co.uk/sounds/play/live:bbc_radio_three

12.04 – godz. 12.00 – Uczta – premiera rejestracji z Nowego Teatru –https://www.facebook.com/events/169366840846050/

12.04 – godz. 17.15 – Józef Skrzek LIVE online – https://www.facebook.com/events/662048837944543/

12.04 – godz. 18.00 – spotkanie dla dzieci: Roksana Jędrzejewska – Dobranocka literacka dla dzieci – https://www.facebook.com/unia.literacka/

12.04 – godz. 18.00 – koncert „Zmartwychwstał” – Gospel Joy i Agnieszka Gorączkowska – www.fabrykakoncertow.com.pl

12.04 – godz. 19.00 – LIVE koncert Andrea Bocelli – Music for Hope – prosto z mediolańskiej katedry – https://www.youtube.com/watch?v=huTUOek4LgU

12.04 – godz. 19.00 – Festiwal Muzyki Filmowej przedstawia – Aleksander Dębicz live from studio
https://www.facebook.com/events/245777133217426/

12.04 – godz. 20.00 – wielka noc rezydentów Sfinks LIVE Stream/Ricardo/John Waiter https://www.facebook.com/events/1091998631161672/

12.04 – godz. 20.00 – impro: Resort Komedii online: Muzyczne Chwile grają Disco Polo https://www.facebook.com/events/506129470055119/

13.04 – godz. 12.00 – koncert dla dzieci: Czereśnie https://www.facebook.com/events/2740723076159693/

13.04 – godz. 18.00 – Agnieszka Jucewicz spotka się z Justyną Dąbrowską – rozmowa o niepewności, w której żyjemy w czasach pandemii, o lęku, żałobie, wściekłości, bezradności.
https://www.facebook.com/events/355088832117290

13.04 – godz. 18.00 – spotkanie Joanna Bator – https://www.facebook.com/unia.literacka/

13.04 – godz. 18.30 – Cook-in-Concert livestream – Gerard and Leo McFadden
https://www.facebook.com/events/559911591317524/

13.04 – godz. 19.30 – koncert wielogłosowy online: Projekt Pleśni – https://www.facebook.com/events/645132856046035/

13.04 – godz. 20.00 – impro: Resort Komedii online: Wielkanocne Kalambury Live z Panem Jaśkiem i Panią Moniką – https://www.facebook.com/events/582690012346453/

13.04 – godz. 20.00 – MIOSH LIVE – gościnnie Bela Komoszyńska, Igo, Justyna Święs, Marcelina, Mela Koteluk, Natalia Grosiak, Natalia Nykiel, Piotr Rogucki
https://www.youtube.com/FandangoRecordsTV

13.04 – godz. 20.00 – impro: Klub Komediowy online: Nawijak w Lany Poniedziałek (w aplikacji Zoom) https://www.facebook.com/events/306395403655932/

14.04, 15.04 – godz. 18.00 – – To jest wojna – Fragmenty książki Klementyny Suchanow czyta Karolina Micuła
https://www.facebook.com/events/1610265639097222/

14.04 – godz. 19.30 – Grażyna Torbicka i Martyna Harland rozmawiają o filmie „The Florida Project” – https://www.facebook.com/events/561327314489766/

15.04 – godz. 19.00 – czytanki #2: Wojciech Bąkowski czyta „Teorię widzenia” https://www.facebook.com/events/243074763410429/

15.04 – godz. 20.00 – spotkanie z duetem Bisz/Radex – www.facebook.com/wydawnictwoagora

16.04 – godz. 19.00 – czytanie LIVE opowiadania „Agencja” Sarah Hall https://www.facebook.com/events/2479564448974845/

16.04 – godz. 20.00 – Magda Grzebałkowska przedstawi dla bywalców #kulturalnastrefa zestaw kulturalny na czas kwarantanny
www.facebook.com/wydawnictwoagora

17.04 – godz. 18.00 – OFF/ON Północna – inauguracja festiwalu – Renia Gosławska I Krzysztof Wojciechowski, dostępność 48h https://www.facebook.com/events/2599137017034727/

17.04 – godz. 20.00 – Przyborowski/Lipiński LIVE koncert – https://www.facebook.com/events/3112409768804492/

18.04 – godz. 18.00 – monodram „Być jak Charlie Chaplin”, dostępny przez 48h, https://www.facebook.com/events/526683201382027/

18.04 – godz. 20.50 – Percival Wild Hunt LIVE – utwory wykorzystane w grze Wiedźmin 3 – https://www.youtube.com/watch?v=ljJlHEHmjGM

21.04 – godz. 11.00 – Gdansk 2020 – nabór prac do wystawy online – https://www.facebook.com/events/2799670816735164

#gdanskczyta – wtorki godz. 15.00 – literatura dziecięca, piątki – godz. 15.00 – lokalni autorzy lub literatura dotycząca Gdańska i Pomorza – wideo czytelnia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz aktorów i aktorek trójmiejskich teatrów – https://www.facebook.com/BibliotekaPublicznaGdansk/

„Choreografia: polityczność” – bezpłanie udostępnia Instytut Teatralny – https://www.facebook.com/IMITpolska/posts/2839682059448108

Wydawnictwo Marpress udostępnia bezpłatnie opowiadanie „Agathy Rae – „Sekret hotelu Trzy Siostry”
bit.ly/SekretHoteluTrzySiostry

Wirtualny spacer po wystawie Frida Kahlo i Diego Rivera https://ckzamek.pl/wydarzenia/2595-wirtualny-spacer-po-wystawie-frida-kahlo-i-diego-r/

AKTUALIZACJA 09.04.2020 godz. 23.00

10.04 – 12.04 – godz.9.30 – Cudowna lampa Aladyna” z Teatru im. Andersena w Lublinie
https://www.facebook.com/events/511934086152249/

10.04 – godz. 17.00 – Internetowy Klub Czytelniczy – „Normalni ludzie” Sally Rooney
https://www.facebook.com/events/776620126079035/

10.04 – godz. 17.00 – Jack in the Loop – Premiera Nowego Coveru
https://www.facebook.com/events/292194021767720/

10.04 – godz. 19.00 – Klancyk i Magdalena Grzebałkowska
https://www.facebook.com/events/531690164421634/

10.04 – godz. 19.00 – Sonia Muszkat – czytanie performatywne
https://www.facebook.com/events/266885724323329/

10.04 – godz. 20.30 – Wniebowstąpienie z Teatru Współczesnego w Warszawie
https://www.facebook.com/events/258225118666191/

10.04 – godz. 21.00 – Wilhelm Bras – Atomic Gardening – Koncert, premiera audioguide’a
https://www.facebook.com/events/2871775506375393/

11.04 – godz. 11.00 – „Kilka scen z życia” według „Płatonowa” Teatr Dramatyczny
https://www.facebook.com/events/212532026670507/

12.04, 13.04, 17.04, 18.04, 19.04, 21.04, 25.04, 28.04 – Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze – Teatr Jaracza Olsztyn
https://www.facebook.com/TeatrOlsztyn/photos/pcb.4156661357678131/4156656074345326/

12.04 – godz. 12.00 – 2. Krakowski Salon Poezji Online
https://www.facebook.com/events/574559889818943/

12.04 – godz. 12.00 – Masecki z domu
https://www.facebook.com/events/820910615078437/

12.04, 13.04 – godz. 13.05 – LIVE – Koncerty wielkanocne na gdańskich carillonach
https://www.facebook.com/carillony/

12.04 – godz. 17.00 – retransmisja koncertu Sebastiana Zawadzkiego https://www.facebook.com/events/519995288634792/

12.04 – godz. 18.00 – pokaz spektaklu „Teatr o Estetyce.Technika defektów i skaz” z archiwów Sopockiego Teatru Tańca
https://www.facebook.com/events/664367927656046/

12.04 – godz. 18.00 – LIVE – Jeszcze w zielone gramy – Piotr Kosewski (wokal) i Anna Rocławska-Musiałczyk (piano)
https://www.facebook.com/events/881226432305827/

12.04 – godz. 19.00 – Hania Rani i Dobrawa Czocher –
https://www.facebook.com/events/1360848427459589/

12.04 – godz. 19.00 – Akropolis – Teatr Stary Kraków
https://www.youtube.com/watch?v=cg8lO041nYY

13.04, 15.04, 18.04, 19.04, 23.04, 25.04, 26.04, 30.04 – Rzeczy, których nie wyrzuciłem. Teatr Jaracza Olsztyn
https://www.facebook.com/TeatrOlsztyn/photos/pcb.4156661357678131/4156656074345326/

13.04 – Czesław Śpiewa LIVE –
https://www.facebook.com/czeslawspiewa/videos/252379229144563/

13.04, 20.04, 27.04 – godz. 16.00 – LIVE – Tam Tam Project
https://www.facebook.com/events/148230659944605/

13.04, 18.04, 25.04 – godz. 18.00 – Śpiąca Królewna – Teatr Wielki Opera Narodowa
https://www.facebook.com/events/3045286602203838/

13.04 – godz. 20.00 – Ożenek Gogola z Gdyńskiego Centrum Kultury
https://youtu.be/xLy3AHxsCwM

14.04, 16.04 – godz. 17.00 – Literackie Herbaty z Wydawnictwem Poznańskim
https://www.facebook.com/events/834999380345655/

14.04, 16.04 – godz. 18.00 – premiera 7.numeru Non-fiction – nieregularnik reporterski
https://www.facebook.com/nonfictionmag/photos/a.1907420762830096/2563156707256495/

14.04 – godz. 20.00 – Wieloryb The Globe – Krzysztofa Globisza
https://www.facebook.com/events/622925291623111/
Wsparcie dokumentu filmowego o Krzysztofie Globiszu – https://polakpotrafi.pl/projekt/wieloryb-film?

16.04 – godz. 17.00 – Odbudowa Warszawy. Odbudowa Gdańska. Spotkanie autorskie
https://www.facebook.com/events/231953068164182/

16.04 – godz. 19.00 – Kino MSN #3 „Chrust” Wilhelma Sasnala
https://www.facebook.com/events/174440036931215/

18.04 – godz. 19.00 – Król Edyp – Teatr Dramatyczny Warszawa https://www.facebook.com/events/2360424260922129

19.04 – godz. 19.00 – spektakl „Niewina” Teatr Stary Kraków
https://www.youtube.com/watch?v=qVFVsRzdyLY

26.04 – godz. 19.00 – spektakl „Woyzeck” Teatr Stary Kraków
https://www.youtube.com/watch?v=noV_5Hezc3M

30.04 – godz. 18.00 – LIVE Joanna Duda w ramach Katowice JazzArt Festival
https://www.facebook.com/events/243419273695310/

12.05 – godz. 00:01 – R.I.P Kore – internetowy prequel spektaklu „Stream”
https://www.facebook.com/events/3232562900087457/

15.05 – godz. 20.00 – Turnau LIVE-on-line
https://www.facebook.com/events/834951213659622/

Lista spektakli, które można oglądać online prosto z Wielkiej Brytanii
https://theatreanddance.britishcouncil.org/projects/2019-2/showmustgoon/

MOMA – kurs sztuki współczesnej
https://www.moma.org/research-and-learning/classes

#SzwecjaZDomu
https://www.swedenabroad.se/pl/embassies/polska-warszawa/Aktualno%C5%9Bci/kalendarium/szwecjazdomu—kampania-ambasady-szwecji/

AKTUALIZACJA 07.04.2020 godz. 22.00

od 6.04 – The Globe otwiera swoje archiwa. Co 2 tygodnie inna sztuka dostępna bezpłatnie. Hamlet, Romeo i Julia, Sen nocy letniej i inne
https://www.shakespearesglobe.com/discover/blogs-and-features/2020/04/03/how-to-watch-our-free-globe-player-films/

07.04 – godz. 18.00 Caffe Gdańsk – streaming wykładu Joanny Dąbal
https://www.facebook.com/events/2905907486138809/

08.04 – godz. 19.00 – Czytanki #1 – Michał Libera czyta „Ambasadora muzyki z Marsa”
https://www.facebook.com/events/521614518554624/

08.04 – godz. 17.00 – Łaźnia online – oprowadzanie po wystawie „Koncepcja obrazu – Twórcy Galerii Koło”
https://www.facebook.com/events/903571670079476/

08.04, 10.04, 11.04 – godz. 20.00 – NRD TV
https://www.facebook.com/events/792186064604914/797462947410559

09.04 – godz.18.00 – Dyba&Lach LIVE z pracowni
https://www.facebook.com/events/506620986622166/

09.04 – god. 18.00 Ul z ksiązkami: Julia Fiedorczuk
www.facebook.com/julia.fiedorczuk

09.04 – godz. 19.00 – Kino MSN #2 „Czuwanie II” i „Homo Sapiens”
https://www.facebook.com/events/262046904798195/

09.04 – godz. 19 – Opowieści w czasach zarazy – Karolina Przewrocka-Aderet
https://www.facebook.com/agencjaopowiesci/

09.04 – godz. 19.00 – #terytoriaonline – spotkanie z Mirą Marcinów
https://www.facebook.com/slowoobraz/posts/10159643552095760

08.04 – godz. 19.00 – Domowa Akademia Polskiego Filmu Łukasza Maciejewskiego
https://www.facebook.com/events/2461596317288805/

09.04 – godz. 20.00 – VHS Drama Live
https://www.facebook.com/events/600864340466722/

od 09.04 – godz. 20.00 – National Theatre At Home: Jane Eyre
https://www.nationaltheatre.org.uk/shows/nt-at-home-jane-eyre

09.04 -godz. 20.00 – Gdynia Kulturalna, koncert Adama Piórkowskiego
https://www.facebook.com/events/3218619635028993/

09.04 – godz. 20.15 – Daria Zawiałow #wdomu
https://www.facebook.com/events/573741719904233/

10.04 – premiera dokumentu “Coachella: 20 Years in the Desert”
https://www.youtube.com/channel/UCHF66aWLOxBW4l6VkSrS3cQ

od 10.04 – 16.04 – nagranie spektaklu „POCZEKALNIA Kaczmarski/Tymański”
https://www.facebook.com/events/576778989621663/

10.04 – godz. 18.00 – Rozmowy paschalne
https://www.facebook.com/gdyniakulturalna/

10.04 – godz. 19.00 – Osiecka/Grechuta – premiera rejestracji koncertu Justyny Panfilewicz
https://www.facebook.com/events/279072329755412/

10.04 – godz. 20.00 – LIVE – Gdańsk Necropolitan Orchestra
https://www.facebook.com/events/654208322038318/

13.04 – godz. 18.00 – premiera rejestracji spektaklu „Danuta W” – monodram Krystyny Jandy
https://www.facebook.com/events/222428928836725/

14.04 – godz. 17.00 – Kraboszki czyli spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską
https://www.facebook.com/events/691087271699499/

18.04 – godz. 8pm est (02.00 19.04) One World – Together at Home – koncert na rzecz WHO
www.globalcitizen.org/togetherathome

18.04 – godz. 19.00 – Holzwege – jednorazowy pokaz rejestracji spektaklu
https://www.facebook.com/events/156921222270119/

AKTUALIZACJA 05.04.2020 godz. 18.00

05.04 – 12.04 – Actus Humanus – zapis koncertów na antenie PR Dwójka
polskieradio.pl/dwojka

05.04 – godz. 16.00 – elrow Home Sessions – Technasia y Manu González – https://www.facebook.com/events/221022515627834/

05.04 – godz. 18.00 – Dyskusyjny Klub Czytelniczy online – Rebecca Solnit – Nadzieja w mroku
https://www.facebook.com/events/520820698815013/

05.04 – godz. 19.00 – Tango Mrożka – Teatr Współczesny w Warszawie
https://www.youtube.com/watch?v=Ff1d2rLMgGg

05.04 – godz.19.00 – Pustka.Pustynia.Nic – Wrocławski Teatr Pantomimy
https://cutt.ly/otcP3M2

05.04 – godz. 19.00 – Premiera online Bolero Ravela Filharmonia Szczecin Online
https://www.facebook.com/events/629724670926409/

05.04 – godz. 19:30 – Iwona, księżniczka Burgunda
https://www.youtube.com/watch?v=1LoRFgVpnao

05.04 – godz. 19.30 – Jacek Kotarbiński czyta Bajki Ezopa LIVE
https://www.facebook.com/events/207217810721446/

05.04 – godz. 20.00 – Zapach Żużla – https://www.youtube.com/watch?v=MiMw5drOoX4

05.04 – godz. 20.00 – Mary Komasa – LIVE
https://www.instagram.com/sexedpl

05.04 – godz. 21.30 – Thriller – spektakl popremierowy – Eliza Rycembel, Janek Marczewski, Weronika Łukaszewska https://www.facebook.com/events/231056301429823/

06.04 – godz. 11.00 – DoNuta taktuje – zajęcia edukacyjne Filharmonii Szczecin
https://www.facebook.com/events/251894402653141/

06.04 – godz. 12.00 – Teatr Muzyczny Capitol udostępnia online „Idiotę”
https://www.facebook.com/teatrcapitol/photos/a.150393365017528/3283814715008695/

06.04 – godz. 16.00 – Elfy, krasnoludy, trolle, olbrzymy – warsztaty dla dzieci
https://www.facebook.com/events/668595953964808/

06.04 – godz. 18.00 – Arek Kłusowski LIVE
https://www.facebook.com/events/244474286590121/

06.04, 06.09, 13.04, 16.04 – godz. 19.30 – Dobranocki dla Dzieci i Dorosłych – https://www.facebook.com/events/3008426062768204/

do 6.04 – godz. 23.00 – Teatr Syrena udostępnia nagranie spektaklu „Klub Hipohondryków”
https://www.youtube.com/watch?v=7xYE51dWWzw

7.04 – “Zamknij się i graj na pianinie” reż. Philipp Jedicke – Mazda i Docs Against Gravity udostępniają przez 24h
https://www.facebook.com/events/234916940963005/

07.04 – godz. 19.00 – Berek Teatr Żydowski w Warszawie
https://vimeo.com/403751328

07.04, 12.04, 14.04, 19.04 – Erotyczna dobranocka – Książkę Frajda Marty Dzido czyta Magda Karel
https://www.facebook.com/events/962348654180927/

08.04 – godz. 12.00 – Książę i Żebrak – https://www.facebook.com/events/216038342952166/

08.04 – godz. 18.00 – Skubas LIVE
https://www.facebook.com/events/244474286590121/

08.04 – godz. 18.00 – Nowy Klub Czytelniczy omawia Sarah Hall
https://www.facebook.com/events/211418463516991/

08.04 – godz. 19.00 – Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku – https://www.facebook.com/events/1777688102372424/

08.04, 11.04, 15.04, 18.04, 22.04, 25.04, 29.04 – godz. 20.00 Zamknięci w Teatrze Słowackiego https://www.facebook.com/events/889835791459462/

09.04 – godz. 11.00 – Bliżej siebie LIVE – rozmowa z ks. Krzysztofem Niedałtowskim
https://www.facebook.com/events/247204320002606/

09.04 – godz. 11.00 – Leszek Cichy, Piotr Trybalski – #wtrybieczytania
https://www.facebook.com/events/637349136812181/

09.04 – godz. 19.00 – Komedianci -Teatr Żydowski – https://vimeo.com/403751835

11.04 – godz. 11.00 – Syn Smoka – https://www.facebook.com/events/1777688102372424

11.04 – godz. 20.00 – Zamknięci w Teatrze Słowackiego w Krakowie – https://www.facebook.com/events/889835791459462/

12.04 – godz. 15.00 – Krzywiryjek – https://teatrlalek.wroclaw.pl/live

13.04 – godz. 15.00 – Krzywiryjek – https://teatrlalek.wroclaw.pl/live

13.04 – godz. 19.00 – Sarenki
https://www.facebook.com/events/1777688102372424/

14.04 – “Człowiek Delfin” reż. Lefteris Charitos – Mazda i Docs Against Gravity udostępniają przez 24h
https://www.facebook.com/events/234916940963005/

15.04 – godz. 20.00 – Sztuczki – https://www.youtube.com/watch?v=ytypeP9XlWI

19.04 – godz. 19.00 – Niewina – Narodowy Stary Teatr https://www.facebook.com/events/218593869365049/

21.04 – „Sól ziemi” reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders – Mazda i Docs Against Gravity udostępniają przez 24h
https://www.facebook.com/events/234916940963005/

25.04 – godz. 20.00 – Nowy Dekameron
https://www.facebook.com/TeatrwLegnicy/

26.04 – godz. 19.00 – Woyzeck – Narodowy Stary Teatr
https://www.facebook.com/events/218593869365049/

28.04 – „Duch Bauhausu” reż. Niels Bolbrinker, Thomas Tielsch – Mazda i Docs Against Gravity udostępniają przez 24h
https://www.facebook.com/events/234916940963005/

5.05 – „Branford Marsalis – The Sound Illusionist” reż. Reinhold Jaretzky – Mazda i Docs Against Gravity udostępniają przez 24h
https://www.facebook.com/events/234916940963005/

Lord Andrew Lloyd Webber otwiera archiwa i co tydzień w piątek o godz. 20.00 udostępnia swoje musicale. Dostępne na 48h.
https://www.youtube.com/channel/UCdmPjhKMaXNNeCr1FjuMvag/videos

Wojna gwiazd – Radosław Salamończyk i Jakub Turkiewicz udostępniają pełnometrażowy film dokumentalny https://youtu.be/xWg3drCPNbE

Teatr Ochoty udostępnia zapis szekspirowskiej „Burzy”
https://www.facebook.com/teatrochoty/videos/227661601948554/

The Broad Museum w LA udostępniło wystawę „infinite drone”
https://www.facebook.com/watch/?v=2906806926047006

Teatr Wierszalin – Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu
https://www.wierszalin.pl/

Nowy Teatr Warszawa – playlista utworów wybranych przez aktorów na Spotify
https://open.spotify.com/show/77yPKeuFekJu65krLZEIPf

Instruktaże pracowników pracowni plastycznej Teatru Maska w Rzeszowie
https://www.facebook.com/teatrmaska.rzeszow

Teatr Kwadrat – czytanie performatywne
bit.ly/dogadzaj_czytanie

Aktualizacja, 03.04.2020, godz. 18.00

3.04 – godz. 19.00 – Sklepy cynamonowe – czytanie performatywne
https://www.facebook.com/events/231256351261752/

3.04 – godz. 19.30 – Jacek Kotarbiński czyta Bajki Ezopa LIVE
https://www.facebook.com/events/207217810721446/

3.04 – godz. 20.00 – Paweł Szamburski Live
https://www.facebook.com/events/245896266452635

4.04 – godz. 17.00 – Ania Broda Dzieciom Live
https://www.facebook.com/events/243162676727137/

4.04 – godz. 17.00 – Amatorki – premiera zapisu spektaklu z Teatru Wybrzeże. Dostępność 24h.
https://www.youtube.com/watch?v=nP8Z_GNYxJ8

4.04 – godz. 18.00 – Czytanie dramatu online „Udręka życia” Hanoch Levin
https://www.facebook.com/events/498034961074002/

4.04 – godz. 19.00 – LIVE Szymon Nehring
www.radiogdansk.pl

4.04 – godz.19.00 – zapis spektaklu Ferdydurke z Teatru Powszechnego w Radomiu
https://www.facebook.com/events/2484808481830754/

4.04 – godz. 19.00 – wysokie C – trailer komediodramatu
https://sukcespisanyszminka.pl/wysokie-c-joanna-grabowiecka/

4.04 – godz. 20.00 – LIVE Mikołaj Łoziński gości u Zdaniem Szota
https://www.instagram.com/zdaniem_szota

4.04 – godz. 20:00 – Jerzy Gruza w Gdyni – zapis rozmowy z Mistrzem
https://youtu.be/jHJHRW2mU4E

4.04, 5.04, 6.04, 7.04, 8.04, 9.04, 10.04 – godz. 20.00 – VHS Drama Live
https://www.facebook.com/events/600864340466722/

4.04 – godz. 21.00 – Elvira LIVE
https://www.facebook.com/events/2677685259168031/

5.04 – godz. 12.00 – Marcin Masecki z domu LIVE
https://www.facebook.com/events/820910615078437/

5.04 – godz. 16.00 – Roman Wróblewski LIVE
https://www.facebook.com/events/2806992279396773/

5.04 – godz. 17.00 – Abstrak Jazz Live Stream from Berlin
https://www.facebook.com/events/2807816929304179/

5.04 – godz. 19.00 – czytanie Kornela Filipowicza przez Justynę Sobolewską
https://www.facebook.com/justyna.sobolewska.54

5.04 – godz. 20.00 – LIVE Katarzyna Tubylewicz gości u Zdaniem Szota
https://www.instagram.com/zdaniem_szota

5.04 – godz. 20.15 – Bass Asral x Igo – LIVE
https://www.facebook.com/events/630581374455664/

6.04 – godz. 16:00 – „Fikander” z książki „Bromba i inni” Macieja Wojtyszki, czyta Szymon Jachimek
https://youtu.be/cFFDOttdqyM

6.04 – godz. 20:00 – „Człowiek wobec wszechświata” – zapis wykładu ks. prof. Michała Hellera
https://youtu.be/eVDZMQa8Cx4

6.04, 13.04, 20.40 – godz.21.00 – Koncerty spokoju studentów z Paryża
https://www.facebook.com/events/549394875956198/

7.04, 8.04 – godz. 10.30 – webinary o wykorzystaniu social mediów w kulturze
https://www.facebook.com/events/870167783479356/

7.04 – godz. 17.00 – spotkanie LIVE z Magdaleną Grzebałkowską
https://www.facebook.com/events/236989290782579/

7.04, 14.04, 21.04 – godz. 18.00 – zapis koncertów 100 na 100. Muzyczne dekady wolności – Polskie Wydawnictwo Muzyczne na YT
https://www.youtube.com/channel/UCYu9sQgAJJDzyTwYADRDKwA

7.04 – godz. 20:00 – „Na krańce świata. Podróż historyka przez historię” – zapis rozmowy z prof. Normanem Daviesem
https://youtu.be/LwPgy9iUo_A

7.04 – godz. 20.00 – Pluton p-brane – Teatr Łaźnia Nowa Kraków
https://www.facebook.com/events/887224621698588/

8.04 – godz. 20:00 – „Moja Polska” – rozmowa z prof. Szewachem Weissem
https://youtu.be/CV6u3FqPwXk

9.04, 16.04, 23.04, 30.04, 14.05, 25.06 – godz. 19.00 – Domowa Akademia Polskiego Filmu Łukasza Maciejewskiego
https://www.facebook.com/events/2461596317288805/

Wirtualne zwiedzanie domu Claudea Moneta https://www.ifrancja.fr/iportal/dom-claudea-moneta-zaprasza-na-wirtualne-zwiedzanie/

Steven Spielberg zaprasza do wirtualnego klubu filmowego
https://www.vogue.pl/a/steven-spielberg-zaprasza-do-wirtualnego-klubu-filmowego

Możliwość wypożyczania książek z biblioteki New York Public Library
https://www.timeout.com/newyork/news/you-can-now-download-over-300-000-books-from-the-nypl-for-free-031820

Aktualizacja, 02.04.2020, godz. 10.00

1.04 – 3.04 – Klara Frank – czyta Magdalena Bochan-Jachimek
https://www.facebook.com/events/2114833508660777/

1.04 – 7.04 – #festivaljerestealamaison
https://www.facebook.com/events/200564144699896/

2.04 – godz. 19.00 – Koncert skrzypcowy Max Bruch i Symfonia IX Antonina Dvoraka
https://www.facebook.com/events/509787489976648/

2.04 – godz. 19.00 – Wysokie Obcasy Extra Live – https://www.facebook.com/events/2509164006010373/

2.04 – 3.04 – Outriders Festival LIVE – m.in prof. Jerzy Bralczyk
https://www.facebook.com/events/242117696959959/

2.04 – godz. 20.15 – Król koncert z domu
https://www.facebook.com/events/219322772610172/

3.04 – Premiera „W związku z zaistniałą sytuacją” – Agnieszka Przepiórska, Zośka Papużanka, Teatr Łaźnia Nowa Kraków
https://www.facebook.com/laznianowa/photos/a.266074493760/10159698274913761/

3.04 – godz. 18.00 – UL z książkami – Olga Tokarczuk
https://www.facebook.com/events/512629946044014/

3.04 – godz. 19.00 – Renata Przemyk – retransmisja koncertu
https://www.facebook.com/renataprzemyk/videos/1032123107158611

3.04 – Teatralny Pasjans – Teatr Szekspirowski
https://www.facebook.com/gdansk.shakespeare.theatre/posts/10156760745780876

3.04, 10.04, 17.04 godz. 20.00 – Wakati – Electronic Reconnect
https://www.facebook.com/events/167904180879449/

4.04 – Murzyni we Florencji – Teatr Nowy Proxima w Krakowie – www.bilety.teatrnowy.com.pl

4.04 – godz. 19.00 – Inni Ludzie – TR Warszawa
https://www.facebook.com/events/149102699800349/

4.04 – godz. 21.00 – Aga Zaryan Koncert Online
https://www.facebook.com/events/3121640257846320/

5.04 – Teatralny Pasjans – Teatr Szekspirowski
https://www.facebook.com/gdansk.shakespeare.theatre/posts/10156760745780876

5.04 – godz. 12.00 – Lipa w Cukrze – premiera rejestracji
https://www.facebook.com/events/148725259855095/

6.04 – godz. 20.00 – Spotkanie z Grzegorzem Piątkiem
https://www.facebook.com/events/248895756289640/

6.04 – godz. 20.00 – Arek Zawiliński – koncert z bazy Folusz II
https://www.facebook.com/events/500406577511508/

7.04, 16.04, 27.04 – Media, popkultura i świat młodzieży – seminaria online
https://www.facebook.com/events/2937216733005067/

7.04 – Teatralny Pasjans – Teatr Szekspirowski
https://www.facebook.com/gdansk.shakespeare.theatre/posts/10156760745780876

08.04 – godz. 18.00 – Roma Armee – spektakl Gorkiego
https://www.gorki.de/de/gorki-stream

do 30.04 – Teatr Powszechny udostępnia nagranie spektaklu „Klątwa” https://www.powszechny.com/spektakle/klatwa,s1141.html

Halka – Treliński, Kudlicka – rejestracja spektaklu z Theater an der Wien
https://vod.tvp.pl/video/opera-i-balet,halka-rez-mariusz-trelinski,47301253

66 animacji nominowanych do Oscara do obejrzenia bezpłatnie
http://www.openculture.com/

Aplikacja Onstage – pokazująca wydarzenia z poziomu sceny https://www.facebook.com/onstagemobileapp/


Aktualizacja, 28.03.2020, godz. 22.00

28.03 – 30.03 – 48h performance Próba czasu. Czas próby
https://www.youtube.com/watch?v=pK8zpy_J0OQ

do 29.03 – Digithon – festiwal sztuki online połączony ze zbiorką funduszy dla artystów
https://www.walesartsreview.org/

29.03 – godz. 12.00 – Mariusz Szczygieł – spotkanie autorskie
https://www.facebook.com/agencjaopowiesci/

29.03 – godz. 18.30 – Justyna Sobolewska czyta opowiadnie Filipowicza
https://www.facebook.com/justyna.sobolewska.54

29.03 – godz. 19.00 – premiera reportażu z najnowszej premiery w Operze Bałtyckiej
https://www.facebook.com/watch/?v=968374246891636

29.03 – godz. 19.00 – Filharmonia Szczecin
Achucarro gra Griega
https://www.facebook.com/events/2807291189306554/

29.03 – godz. 19.30 – Lejek – spektakl improwizowany
https://www.facebook.com/events/2472044793047983/

29.03 – godz. 20.15 – Sorry Boys – Męskie Granie w Domu
https://www.facebook.com/events/246495350078842/

29.03 – godz. 21.00 pt Dove Cameron – Livestream – Instagram/YT/TikTok
https://www.instagram.com/dovecameron/

30.03 – godz. 18.00 – Krzysztof Zalewski – Kwarantanna na na.
https://www.facebook.com/events/244474286590121/

1.04 – godz. 18.00 – Mery Spolsky – Kwarantanna na na.
https://www.facebook.com/events/244474286590121/

2.04 – godz. 18.00 – Artur Rojek – premiera online płyty „Kundel”
https://www.facebook.com/events/571446916794652/

3.04 – godz. 18.00 – Karaś/Rogucki – Kwarantanna na na.
https://www.facebook.com/events/244474286590121/

do 27.04 MyFrenchFilmFestiwal udostępnia filmy krótkometrażowe
https://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/

5.04 – 13.04 – Misteria Paschalia – Festiwal przeniesiony do online
https://www.facebook.com/MisteriaPaschalia/photos/p.10157084821433715/10157084821433715/

50 jazzowych koncertów bezpłatnie
https://www.montreuxjazzfestival.com/en/50-concerts-to-stream/

Teatr Małego Widza ruszył z repertuarem online
https://www.facebook.com/teatrmalegowidza/photos/a.222793507732014/3420091174668882/

Bartłomiej Nizioł, Łukasz Kuropatrzewski, Alek Dębicz – premiera nagrania utworu Nana Manuela de Falli
https://www.facebook.com/lukasz.kuropaczewski/videos/10157965443147226/

Aktualizacja, 26.03.2020, godz. 23.30

24.03 – 31.03 – Świętoszek – Akademii Teatralnej

https://www.facebook.com/events/223291082201575/

27.03, 28.03, 1.04, 4.04, 7.04, 10.04 – Teatr Bolshoi udostępnia 6 nagranych wcześniej spektakli

https://www.facebook.com/…/a.219927641482…/1717827878359241/

27.03 – godz. 19.00 – Teatr Nowy Poznań – zapis spektaklu muzycznego „Kanapka z Człowiekiem”

Jutro (27 marca) Międzynarodowy Dzień Teatru – nasze wspólne święto. I – mimo specyficznych czasów – wciąż chcemy…

Opublikowany przez Teatr Nowy Poznań Czwartek, 26 marca 2020

27-29.03 – Nieznośnie długie objęcia – Teatr Powszechny online

https://www.facebook.com/events/2425575221066838/

27.03 – 30.03 – godz. 19.00 – Bem! Powrót człowieka-armaty online

https://www.facebook.com/events/215076866267692/

28.03 – godz. 18.00 – Bolo Przybyłowicz LIVE na FB

https://www.facebook.com/events/546173612698549/

29.03 – godz. 15.00 – Rodzinne niedziele z Wrocławskim Teatrem Lalek

https://www.facebook.com/events/1575560292607813/

06.04 – godz. 12.00 – Nagrobki i Mikołaj Trzaska

https://www.youtube.com/watch?v=_TwY3s_ZxO0

Majka Jeżowska założyła Majka TV – codzienne zajęcia edukacyjne dla dzieci

National Theatre udostępnia co tydzień swoje sztuki

https://www.facebook.com/…/p.101584254497…/10158425449724973

Wydawnictwo Olesiejuk udostępnia bezpłatną książkę o wirusie dla najmłodszych. Publikacja konsultowana z lekarzami, psychologami i weterynarzem.

https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/…/darmowa-ksiazka-elek…/

Książkodzielnia Kraków zaraża tylko dobrą literaturą w postaci audiobooków

https://www.facebook.com/events/211172943324797/

Bezpłatne książki dla dzieci (po angielsku) napisane przez baśnioterapeutkę, dr Weronikę Madryas

https://weronikamadryas.wixsite.com/start

—————————————————————–

Aktualizacja, 25.03.2020

26.03 – godz. 18.05 – Zając Chwalipięta – Teatr Puszek

https://www.facebook.com/events/732762377257051/

27.03 – od godz.11.00 – Dzień Teatru w Teatrze na Plaży

https://www.facebook.com/events/616358248914478/

27.03 – Quiz z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – https://www.facebook.com/…/a.310519839147…/1289277634605124/

27.03 – godz. 19.00 – Kocham Bałtyk – premiera spektaklu

https://www.facebook.com/events/213887859819740/

27.03 – godz. 20.00 – Fantazja o Ludwiczku. Premiera online

https://www.facebook.com/events/692434624829755/

27.03 – godz. 20.00 – Kołysanki na deluzje, zaćmienia i samozapłony

https://www.facebook.com/events/157886815396215/

28.03 – godz. 13.00 – Drugi koncert balkonowy Michała Janickiego

https://www.facebook.com/groups/752050631989955

28.03 – godz. 18.00 – koncert Atanas Valkov

https://www.facebook.com/events/3657073737698115/

28.03 – godz. 19.00 – Macabra Dolorosa – Teatr Nowy Proxima w Krakowie

https://www.facebook.com/…/a.726027274134…/4437334649670496/

28.03, 4.04, 11.04, 18.04 – godz. 19.00 – Muzyczny Live z Montażem Atrakcji – sety DJskie

https://www.facebook.com/events/633405260574915

28.03 – 29.03 – Ulica – spektakl online

https://www.facebook.com/events/251394466026981/

29.03 – 30.03 – Jezus Teatru Nowego

https://www.facebook.com/…/p.2866364526757…/2866364526757685

28.03, 2.04 – godz. 19.00 Rewizor. Będzie wojna z Teatru Ludowego w Krakowie

https://www.facebook.com/TeatrLudowy/

29.03, 5.04, 12.04, 19.04, 26.04 – godz. 12.00 – Masecki z domu, Studio online

https://www.facebook.com/events/820910615078437/

31.03 – godz. 11.00 – Syn Smoka. Teatr Ludowy w Krakowie

https://www.facebook.com/TeatrLudowy/

31.03 – godz. 20.00 – Wałęsa w Kolonos

https://www.facebook.com/events/273734070281618/

22.03 – 5.04 – Wystawa „Chleb i kanelbulle” online

https://www.facebook.com/events/138657710921779/

Kino Świat udostępnił na YT bezpłatnie 30 filmów i seriali

https://www.youtube.com/cha…/UCDqUHYuQcF191eT3_eydXGw/videos

Radio Kapitał – 24h na dobę, audycje live i nagrane

https://radiokapital.pl/

Korporacja Ha!art dzieli się e-bookiem „Przyduchy”

https://bit.ly/2Uyxisu

Czytania performatywne aktorów Teatru Kwadrat

https://www.facebook.com/Teatr.Kwadrat/

Codziennie o godz. 12.00 Iza Michalewicz czyta jeden swój reportaż

https://www.facebook.com/IzaMichalewiczofficial/

—————————————————————–

Aktualizacja, 23.03.2020, godz. 23:30

21.03 – 27.03 – International Solidarity Festival online

https://www.facebook.com/events/510779482969913/

25.03 – godz. 20.00 – Kuba Blokesz koncert

https://www.facebook.com/events/3571852452889945/

26.03 – godz. 12.00 – Otwarta pracownia kolażu online – Maciej Bohdanowicz

https://www.facebook.com/events/506070096997227/

27.03 – godz. 17.00 – Bliżej historii LIVE – Walentynowicz Anna szuka raju

https://www.facebook.com/events/2950315785014444/

27.03 – godz. 19.30 – Zacznijmy jeszcze raz – premiera online

https://www.facebook.com/events/376833953009499/

27.03 – godz. 20.00 – Koncert z pokoju – Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak

https://www.facebook.com/events/2589350298052836/

28.03, 31.03, 2.04 – godz. 19.00 Carmen online z Teatru Wielkiego Opery Narodowej

https://www.facebook.com/events/862092274256073/

28.03 – godz. 19.00 – Woyzeck TR Warszawa

https://www.facebook.com/events/534062280580794/

28.03 – godz. 20.00 – Arbuz Dust – Live stream

https://www.facebook.com/events/2793413674113413

Spotkania z pisarzami u Wojciecha Szota

https://www.facebook.com/zdaniemszota

#Prostasprawa Wojciecha Chmielarza pisana w czasach pandemii i czytana przez Krzysztofa Plewako-Szczerbińskiego

https://web.audioteka.com/…/843c3e16-1ad0-43e8-b1e1-dd9fb42…

Miniatura dzieciom w sieci – materiały edukacyjne

https://www.facebook.com/events/239350007250507/

Książka na telefon od lokalnej księgarni – akcja społeczna – http://ksiazkanatelefon.pl/

Globe Theatre udostępnia sztuki online

https://londonist.com/…/globe-theatre-streaming-plays-online

—————————————————————–

Aktualizacja, 22.03.2020, godz. 22:30

Koncerty artystów z całego świata #WHO #TogetherAtHome

instagram.com/glblctzn

22.03 – godz. 17.00 – Włoska Muzyka na żywo z domu

https://www.facebook.com/events/1067486480253388/

22.03 – 25.03 – Matka Courage Krzyczy na wirusa – nagranie spektaklu

https://www.facebook.com/events/194711728642909/

23.03 – Tosca – m.in. Piotr Beczała – Wiener StaatsOper Live at Home

https://staatsoperlive.com/live

23.03 – godz. 12.00 – warszat wokalny z Alicją Janosz

https://www.facebook.com/alicjajanosz/

23.03 – godz. 19.30 – Mistrzowie Słowa – Seniuk, Radziwiłowicz, Seweryn

https://www.facebook.com/events/2914359631973486/

24.03 – godz. 19.00 – Dybuk #TeatrZydowskiWDomu

https://www.youtube.com/channel/UCVtNj4z6u06feK9GlztKKdw

25.03 – godz. 17.00 – Muminki dobre na wszystko, vol2

https://www.facebook.com/events/240834330285803/

26.03 – godz. 19.00 – Bagaże Kultury – Ida Kamińska – #TeatrZydowskiWDomu

https://www.youtube.com/channel/UCVtNj4z6u06feK9GlztKKdw

27.03 – godz. 19.00 – Całuj Ciotkę – #TeatrZydowskiWDomu

https://www.youtube.com/channel/UCVtNj4z6u06feK9GlztKKdw

27.03, 3.04, 10.04, 17.03 – Spektakle operowe i baletowe z Royal Opera House z Londynu #OurHouseToYourHouse

https://www.timeout.com/…/the-royal-opera-house-will-stream…

27.03, 28.03, 3.04, 4.04, 5.04 – koncerty New European Ensemble

29.03 – godz. 20.00 – Stanisław Słowiński – koncert

https://www.facebook.com/events/567107923906584/

29.03 – godz. 20.00 – Reni Jusis organizuje urodziny online

https://www.facebook.com/…/a.174162429620/10158126545449621/

—————————————————————–

Aktualizacja, 22.03.2020, godz. 10:30

22.03 – godz. 11.00 – Akademia Pana Kleksa https://www.teatrnowy.com.pl/…/akademia-pana-kleksa-on-line/

22.03 – godz. 12.00 – Zwiedzanie Hydropolis w Światowy Dzień Wody

https://www.wroclaw.pl/…/1301499-wirtualne-zwiedzanie-hydro…

22.03 – godz. 12.00 – e-zwiedzanie Dworu Artusa w Toruniu

https://www.facebook.com/events/2526651364255515/

22.03 – godz. 12.00 – dostępność na 36h

Nancy. Wywiad | premiera rejestracji

https://www.facebook.com/events/242859763549635/

22.03 – godz. 18.00 – Kwarantanna z Kasią Cerekwicką. Tylko zagraniczne piosenki

Kwarantanna z Cerekwicką jutro 18.00, wchodzicie w to?Tylko zagraniczne piosenki !#kwarantannazcerekwicką

Opublikowany przez Kasię Cerekwicką Sobota, 21 marca 2020

22.03 – godz. 18.00 – Małgorzata Ostrowska #KulturalnaStrefa

https://www.facebook.com/…/a.1050636509078…/200326058048249/

23.03 – godz. 12.00 – spektakl „Trzy Świnki” – na żywo! Ale online.

https://www.facebook.com/events/745734735956129/

25.03 – godz. 20.00

Tlen – spektakl online

https://www.facebook.com/events/455845855130598/

Mateusz Damięcki czyta Pana Tadeusza

https://www.facebook.com/Mateusz-Dami%C4%99cki-233407416725787/

—————————————————————–

Aktualizacja, 20.03.2020, godz. 22:30

od 20.03 – United We Stream – scena berlińska live

21.03 – godz.17.00 – Robert Małecki – Kryzysowe Spotkanie Autorskie

https://www.facebook.com/events/206649517319551/

21.03 – godz. 19.00 – Standup online – Krzysztof Łobodziński „Coś Wam powiem”

https://www.facebook.com/events/1536693913150069/

21.03 – godz. 19.30 – Sesja Q&A z Magdą Turowską – koordynatorką akcji „ZostańzMuzyką”.

https://www.facebook.com/events/144074976945335/

22.03 – godz. 17.00 – Jakub Józef Orliński – Livestream na Instagramie

https://www.instagram.com/jakub.jozef.orlinski/?hl=pl

22.03 – godz. 20.00 – 22.00

Opera „Czarodziejska góra” Pawła Mykietyna

https://www.facebook.com/events/300482030928033/

od 23.03 – godz. 20.15 – Monday Concerts live on Staatsoper.TV

https://www.facebook.com/events/2686472098253423/

od 23.03 – aktorzy Bałtyckiego Teatru Różnorodności czytają bajki

Już w poniedziałek!!!! Aktorzy czytają bajki!!! ❤️🥳🎭

Już od poniedziałku!!! Nasi aktorzy czytają bajki ❤️🥳🎭

Opublikowany przez Bałtycki Teatr Różnorodności Piątek, 20 marca 2020

#MuzealnieWirtualnie – Muzeum Okręgowe w Toruniu

Ruszamy z #MuzealnieWirtualnie❗️Sytuacja niestety jest jaka jest i nie możecie przyjść do muzeum, dlatego to muzeum…

Opublikowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu Środa, 18 marca 2020

M2 Films udostępnia bezpłatnie film „Królestwo” https://www.facebook.com/…/a.328456173893…/3583782291694207/

Urania – Postępy Astronomii uwalia wszystkie cyfrowe wydania Uranii z lat 2012-2019

Akcja #zostańwdomu oraz "Zdalna Klasa" z Uranią. Uwalniamy wszystkie cyfrowe wydania Uranii z lat 2012-2019 – są do…

Opublikowany przez Urania – Postępy Astronomii Środa, 18 marca 2020

Audible udostępniło audiobooki dla dzieci – np. Alicję w Krainie Czarów czytaną przez Scarlett Johansson https://stories.audible.com/discovery

Broadway HD 7dni bezpłatnie

https://secretnyc.co/you-can-stream-broadway-show-recordin…/

Duet Egzotyczny Bukman – Mann i Bukartyk

https://www.youtube.com/watch…

—————————————————————–

Aktualizacja, 19.03.2020, godz. 21:30

19.03 – godz. 21.00 – Folk Session

https://www.facebook.com/events/265002937830325/

19.03 – 22.03 – Teatr Syrena – premiera nagrania BEM! Powrót człowieka Armaty – https://www.youtube.com/watch?v=J8KHeK0qkQ0

19.03 – 29.03 – Staysejf at Home Festiwal

https://www.facebook.com/events/497996407560133/

od 20.03 – godz. 9.30 – Teatroteka Andersena – nagrania spektakli

https://www.facebook.com/events/203066020793173/

20.03 – godz. 15.00 – EDT – Hozier x WHO – koncert live na Instagramie #TogetherAtHome

https://www.facebook.com/events/138678167569117/

20.03 – godz. 18:00 – premiera rejestracji spektaklu „Idiota”

Teatr Soho

https://www.facebook.com/events/208195270253205/

20.03 – godz. 19.00 – Barak Travel – transmisja rozmowy prof. Krzysztofa Moraczewskiego

https://www.facebook.com/events/232119994503626/

20.03 – godz. 19.30 – premiera zapisu debaty o wolności – Davies, Heller, Weiss https://www.facebook.com/events/1510784742407122

21.03 – godz. 17.00 – zwiedzanie Zachęty po angielsku

https://www.facebook.com/events/145455746776818/

21.03 – godz. 17.00 – Muminki są dobre na wszystko

https://www.facebook.com/events/872128753243635/

21.03 – godz. 19.00 – premiera nagrania spektaklu „Zahipnotyzuj mnie”

Mamy dla Was DOBRĄ WIADOMOŚĆ!🗣🥁📣 Zapraszamy do Teatru online!W nadchodzącą sobotę wspólnie obejrzymy muzyczny spektakl “ZAHIPNOTYZUJ MNIE” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Dajcie się zahipnotyzować muzyce Zygmunta Koniecznego, jednego z najwybitniejszych kompozytorów piosenek i muzyki teatralnej, filmowej i uwieść tekstom takich znakomitych poetów jak Julian Tuwim, Krzysztof Kamil Baczyński, Miron Białoszewski, Czesław Miłosz, Maria Jasnorzewska-Pawlikowska, Wiesław Dymny, Agnieszka Osiecka…To będzie prawdziwa teatralna i muzyczna uczta, którą otwieramy podwoje naszego internetowego teatru. Gramy: 🎹 21 marca o godz. 19.00🎹 25 marca o godz. 19.00.O możliwości obejrzenia kolejnych przedstawień będziemy informować.LInk do nagrania podamy na FB oraz stronie www.Piosenka "Karuzela z Madonnami" w wykonaniu Weroniki Kowalskiej.Zdjęcia ze spektaklu Michał Ramus.Do zobaczenia online!

Opublikowany przez Teatr Ludowy Środa, 18 marca 2020

21.03 – godz. 20.00 – Domowy koncert Plateau – Miłość w czasach zarazy

https://www.facebook.com/events/810318419490006/

21.03 – godz. 20:30 – retransmisja koncertu „Primavera” w wykonaniu Quartetto Nero

https://www.facebook.com/…/a.259005288714/10157053024033715/

22.03 – recital organowy live stream

https://www.facebook.com/events/201062031155051/

22.03 – godz. 11.00 – Wykład w ramach Okna otwarte w BWA Krosno

https://www.facebook.com/events/822367524950082/

22.03 – godz. 12.00 – Szelmostwa lisa Witalisa czyta Piotr Kosewski

https://www.facebook.com/events/227458868613227/

22.03 – Matt Dusk – Jest Set Jazz Live Stream

https://www.facebook.com/events/1207837072743005/

22.03 – godz. 17.00 – I zyli dlugo i w Szczecinie 2 – retransmisja koncertu Filharmonii w Szczecinie

https://www.facebook.com/events/1878343688965649/

22.03 – godz. 20.00 – Massieque akustycznie https://www.facebook.com/events/1095616344171555/

od 23.03 – godz. 20.00 – Harry Potter w jidysz – https://www.facebook.com/events/207015870388208/?event_time_id=207015880388207

24.03 – godz. 18.00 – Wernisaż Terra recognita 2020

https://www.facebook.com/events/560334358022126/

24.03 – godz. 18.00 – Katarzyna Puzynska – premiera online

https://www.facebook.com/events/211187936780425/

27.03 – koncert Ania Szarmach #gramywdomu

https://www.facebook.com/…/a.1120981237445…/115146150106445/

Bezpłatny Kurs Kreatywnego Pisania Kraków Miasto Literatury Unesco

http://pisz.miastoliteratury.pl/kurs-online/

Teatr Syrena – cykl #zakochajsiewmusicalu

https://www.facebook.com/teatrsyrena/

OSTR – audiobook „Brzydki, zły i szczery” bezpłatnie online

—————————————————————–

Aktualizacja, 18.03.2020, godz. 19:30

18.03 – godz. 19.30 – koncerty Chopinowskie

https://www.facebook.com/chopinsalon

18.03 – godz. 20.00 – Chcę być przy tobie blisko – koncert muzyków z całej Polski

Kochani, czasy nastały niewesołe, ale mimo że siedzimy w domu, każdy z osobna, to jednak możemy być razem! Zapraszamy…

Opublikowany przez Fundacja CHCEmisie Wtorek, 17 marca 2020

18.03 – godz. 20.00 – Marcin Pierzchliński czyta wiersze https://www.facebook.com/events/1121900328148979/

od 18.03 – Nowy Teatr Warszawa – Codziennie. Ramówka Nowego Teatru

https://www.facebook.com/…/a.128343323893…/2853356304725174/

19.03 – godz. 10:00 – Czytanie baśni Calineczka – Białostocki Teatr Lalek

https://www.facebook.com/…/a.1346256232712…/2909648822435603

19.03 – godz. 10.00 – Transmisja bajki muzycznej „Brzydki Kaczorek”

https://www.facebook.com/events/537194023602915/

od 19.03 – godz. 12:00 – Teatr EKIPA udostępnia nagrania spektakli

EKIPA Home Video

Zostańcie w domu z nami! Udostępniamy nagrania naszych spektakli online za darmo 😃 REPERTUAR ⬇️❤️ Miłość szuka mieszkania – Komedia z getta ( nagranie spektaklu kończącego działalność kina Femina).CZWARTEK ( 19.03 ) od godziny 12.00💔 Czekając na Otella – Komedia patriotyczna. Dwóch aktorów o afrykańskim pochodzeniu spotyka się na przesłuchaniu do tytułowej roli w "Otellu". SOBOTA ( 21.03 ) od godziny 12.00🖤 Vladimir – Horror. Pojawia się w samą porę, bo trójka przyjaciół ma spore problemy z utrzymaniem mieszkania. Sęk w tym, że nowy lokator jest bardzo tajemniczy.�CZWARTEK ( 26.03 ) od godziny 12.00Serdecznie zapraszamy 🙂 razem z całym zespołem aktorskim Monika Radziwon , Ewa Bonecka , Sławomir Doliniec Paweł Ferens, Monika Kaleńska, Jan Naturski, Kamil Toliński, Jędrzej Taranek Dagmara Bąk Nawrocki Kasia Kołeczek Jarosław Książek Mieszko Barglik Mikołaj Woubishet Amin Bensalem Michał Kościuk Grzegorz Mazoń*Każdy spektakl będzie dostępny online przez tydzień od daty premiery. Linki do spektakli będa pojawiały się na naszej stronie na Facebooku i Instagramie.

Opublikowany przez Teatr EKIPA Wtorek, 17 marca 2020

19.03 – cotygodniowe czytanie Szekspira w oryginale – https://youtu.be/KOAHj4ANGKw

19.03 – godz. 20:00 – Piotr Michałowski ambient liveact

https://www.facebook.com/events/520375975565251/

19.03 – godz. 20.00 – Kwartalnik Literacki – debata Ziemowit Szczerek, Andrij Bondar, Adam Miklasz

https://www.facebook.com/rozstaje

19.03 – 23.03 – godz. 21.00 – Festiwal online „Okno na świat” Outriders

https://www.facebook.com/events/874243473013865/

20.03 – godz. 19.30 – koncert New European Ensemble

https://www.neweuropeanensemble.com/…/live-stream-concert-1/

20.03 – Bandcam – serwis rezygnuje z udziału w przychodzach ze sprzedaży – cała kwota trafia bezpośrednio do artystów lub wytwórni

https://www.facebook.com/Bandcamp/

21.03 – godz. 19:00 – Slavny Tur IV – https://www.facebook.com/events/2545508139051806/

21.03 – godz. 19:00 – Piosenki na depresję https://www.facebook.com/events/607664569817135/

Teatr TAK – teatralna telewizja TAK

https://www.facebook.com/teatrtaktak/

Ośrodek Kultury na Ołtaszynie rozpoczyna działalność online

Teatr online

Centrum Aktywności Lokalnej ze Sceną Teatru Na Bruku rozpoczyna działalność online. Dyrektor ośrodka, Bogdan Michalewski- przedstawia plan działania na kolejne dni. Zapraszamy do wysłuchania.

Opublikowany przez Ośrodek Kultury na Ołtaszynie Wtorek, 17 marca 2020

GagaPeople – streamingi z Nowego Yorku i Tel Awiwu – https://www.gofundme.com/f/gaga-online-classes

Biblioteka mikrokoncertów z całego świata

https://www.npr.org/series/tiny-desk-concerts/…

MuzeumGdyniWsieci – https://my3miasto.pl/magiel/ogladaj-gdynie-sieci/

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu wystartowała od akcji „e-book na kliknięcie, ale szybko przeszli do popularyzacji wszystkich platform z dziełami sztuki on-line. https://www.facebook.com/MBPKalisz/

Muzeum Miejskie w Tychach prezentuje zbiory online

https://www.facebook.com/MuzeumMiejskiewTychach/

—————————————————————–

Aktualizacja, 17.03.2020, godz. 19:30

LIVE STREAMING

17.03 – Mezzo – nagrania z Festiwalu Misteria Paschalia

Tonight on Mezzo Live HD – you can enjoy with an evening at Misteria Paschalia!7:25pm (CET) – Le Poème Harmonique -…

Opublikowany przez Mezzo Wtorek, 17 marca 2020

17.03 – Dobranocki z Teatrem Gwitajcie

https://www.facebook.com/teatrgwitajcie

17.03 – godz.21.00 – koncert John Legend na Instagramie https://www.instagram.com/johnlegend

17.03 – godz. 21.30 – koncert live na FB

Artur Gotz

https://www.facebook.com/mezczyznaprawieidealny/

od 18.03 – godz. 12:00 – Wolne Lektury – Układ z Książką

https://www.facebook.com/events/251311345874060/

20-29.03 – 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej online

41. PPA – Wirusowa zapowiedź!

🎉🎉🎉🎉🎉Odpalamy naszą wirusową telewizję festiwalową!Od 20 do 29 marca jesteśmy z Wami w social mediach. Bedziemy się rozprzestrzeniać na instagramie Teatru Muzycznego Capitol, facebooku Przeglądu Piosenki Aktorskiej i na naszym oficjalnym kanale youtube! ⚡✨🌪

Opublikowany przez Przegląd Piosenki Aktorskiej Wtorek, 17 marca 2020

od 20.03 – godz. 19.15 – Teatr Nowy Proxima w Krakowie – spektakle on line dostępne przez 24h

Drodzy widzowie, Wkrótce na naszej stronie pojawi się możliwość oglądania naszych spektakli on-line. W repertaurze…

Opublikowany przez Teatr Nowy Proxima w Krakowie Wtorek, 17 marca 2020

21.03 – godz. 19.00 – TR Warszawa „Cząstki kobiety”

https://www.facebook.com/events/624279858355613/

od 21.03 – godz. 20.00 – Nowy Teatr w Słupsku – wybrane tytuł z repertuaru dostępne na 24h

https://www.facebook.com/…/a.642878239100…/2837916462930041/

Wirtualne Podróże z Teatrem Guliwer

Drodzy widzowie!Od jutra startujemy z projektem #TeatrGuliwerOnline !Ruszamy z cyklem Wirtualnych Podróży Guliwera,…

Opublikowany przez Teatr Lalek Guliwer Poniedziałek, 16 marca 2020

Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa – zapis spektaku 360 Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego w reż. Bartosz Szydłowski

https://www.facebook.com/…/vb.239874058760/3246266728719525/

Kielecki Teatr Tańca – nagranie „Dziadka do Orzechów”

Bajkowisko – Bromba i Inni

#TeatrZydowskiwDomu – w najbliższych dniach bogaty program online

https://www.facebook.com/…/a.165838173444…/2660492510904535/

#ScenaBalkonowa – zapis niedzielnej realizacji https://www.facebook.com/dominika.matuszak.585/videos/3115562705141016/

Kosy – nagranie z koncertu

A mój Jasieńku

Świat zatrzymał się na chwilę, a ludzie i kultura zostali zamknęci w zaciszu domowym. Nie możemy się z Wami spotkać na żywo podczas koncertów, które mamy nadzieję odbędą się w Nowym Czasie… Zatem miękko posyłamy Wam pocztówkę muzyczną, z naszego pierwszego koncertu. Włączcie dobre głośniki lub załóżcie słuchawki i spotkajmy się na chwilę w wirtualnej rzeczywistości… Do usłyszenia! Nagranie live z koncertu 25.10.2019 na Łokietka5 Infopunkt Nadodrze, we Wrocławiu ( https://www.facebook.com/lokietka5 )Pieśń z okolic Mazowsza, ze zbioru Adolfa Chybińskiego "Od Tatr do Bałtyku, śpiewnik krajoznawczy"Kosy(od lewej): Katarzyna Szetela-Pękosz, Aleksandra Gronowska, Kasia Pakosa, Anastazja Sosnowskamix, mastering: Leopold Komuszyna – www.leopard-records.com/video: KoksStudio: https://www.facebook.com/koksstudio/#dobreKosy #Kosyonline #Kulturaonline #ArtyściwCzasachZarazy #Kulturanakwarantannie

Opublikowany przez KOSY Wtorek, 17 marca 2020

Empik Premium – dsotęp do audio i ebooków bezpłatnie na 60 dni

https://www.empik.com/premium

Dzięki aplikacji „VersaillesVR: Pałac jest twój” użytkownicy mogą obejrzeć wnętrza pałacu i kolekcję dzieł sztuki.

—————————————————————–

Aktualizacja, 17.03.2020, godz. 11:30

17.03 – godz. 17:00 – Laura i Tiziano – koncert na Instagramie https://www.instagram.com/tizianoferro

17.03 – Marcin Januszkiewiczc – godz. 21.00 – koncert na instagramie

https://www.instagram.com/marcinjanuszkiewicz

od 17.03 – Kawiarnia Filmowa „W starym kadrze” – wspólne oglądanie filmów online na popularnych i dostępnych platformach internetowych oraz krótka dyskusja po filmie.

https://www.facebook.com/events/224459698703782/

od 17.03 – Muzeum Archeologiczne w Biskupinie – transmisje na żywo, audycje, materiały dotyczące działalności

https://www.facebook.com/events/1526900384143695/

18.03 – godz. 10.00 – Mała Orkiestra z Piotrem Rubikiem

https://www.facebook.com/events/615337992353237/

od 18.03 – #FiveFilmsForFreedom

5 filmów krótkometrażowych prosto z festiwalu filmowego BFI Flare, które będzie można oglądać przez 11 dni online za darmo.

https://film.britishcouncil.org/ab…/work/fivefilmsforfreedom

20.03 – godz. 20.00 – Teatr Dramatyczny w Białymstoku – premiera na YT nagrania spektaklu „Zapiski oficera Armii Czerwonej” https://youtu.be/gNX23bKfEgA

od 21.03 – Poranki filozoficzne w Teatrze Polskim – https://www.facebook.com/events/1018133121911200/

Kev Fox i jego nominacje kolejnych artystów do koncertowania online

Teatro Carlo Felice z Genui codziennie o godz. 20.00 streamuje spektakle ze swojego archiwum

https://www.facebook.com/TeatroCarloFelice

Wydawnictwo Marpress – 5 bajek z dna Bałtyku – https://www.facebook.com/wydawnictwomarpress/posts/1597830900367873

#poezjawdomu – Akcja Instytutu Kultury Miejskiej – https://www.facebook.com/europejskipoetawolnosci/posts/10157403610449121

„Stukoszelest” spektakl multimedialny dla dzieci

#TheBigInternetMuseum – historia rozwoju internetu i World Wide Web

symbolics.com/museum

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje Domową Orkiestrę

Domowa Orkiestra część IIPodobała Wam się piątkowa zabawa? Jurek przygotował dla Was kolejną! Będzie też kilka…

Opublikowany przez WOŚP Poniedziałek, 16 marca 2020

IDFA w Amsterdamie – jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych otworzył swój katalog i można obejrzeć za free dobre dokumenty – https://www.idfa.nl/en/collection/free

Anita Wasik i Piotr Stańczyk – Bom dia São Tomé. Saotomejskie malarstwo reklamowe – analiza dyskursu wizualnego. Publikacja w PDF

http://zbrojowniasztuki.pl/…/monografie/bom-dia-sao-tome,785

—————————————————————–

Aktualizacja, 16.03.2020, godz. 21:30

LIVE STREAMING:

16.03 – godz. 21.00 – premiera na YT

Heroes Orchestra – Warlock from HoMM II

https://www.youtube.com/watch?v=JqA9rPA44J

od 16.03 – godz. 21.30 – Paulina Holtz czyta w odcinkach książkę Sigrida Nuneza „Przyjaciel”

https://www.facebook.com/Tu-i-teraz-Ksi%C4%85%C5%BCka-Czyta-Paulina-Holtz-1961437024085287

od 16.03 – Grzech Piotrowski rozpoczyna cykl koncertów online #SztukaWCzasachZarazyonline

https://www.facebook.com/sztukawczasachzarazy

od 16.03 Instytut Teatralny przenosi się do sieci i w cyklach przedstawia m.in. #teatrnaglos czy 250 lat teatru w Polsce

https://www.facebook.com/…/a.1721650661659…/2818187214897086

od 16.03 do 27.03 – Cuarentena Fest – 50 koncertów w 12 dni na cuarentenafest.tumblr.com

17.03 – godz. 9:30 i 19:00 – Narodowe Forum Muzyki na FB – rejestracje koncertów, prezentacja instrumentów, wydawnictw płytowych

https://www.facebook.com/nfmwroclaw

17.03 – godz. 11.00 – Bajeczki z Walizeczki online – https://www.facebook.com/events/704906006712117/

17.03 – godz. 18:30 – Sztuka w Artusie –

Centrum Kultury Dwór Artusa Toruń

https://www.facebook.com/CentrumKulturyDworArtusa

17.03 – godz. 19.05

Kutnowski Dom Kultury – Pchła Szachrajka

https://www.facebook.com/events/876693056125142/

od 17.03 – godz. 19.00 – codziennie Muzyka w czasach zarazy – z klubu Bal z Krakowa

https://www.facebook.com/events/211955450050858/

18.03 – godz. 21.00 – Domówka u Janusza Radka LIVE

https://www.facebook.com/januszradek.music

19.03 – godz. 18:30 – DIY – domowe środki dezynfekujące – Centrum Kultury Dwór Artusa Toruń

https://www.facebook.com/CentrumKulturyDworArtusa

20-28.03 – Soundrive Online Festival – pierwszy polski festiwal muzyczny online

https://www.facebook.com/events/645723882637437/

21.03 – TR Warszawa – Cząstki kobiety – premiera rejestracji na FB

https://www.facebook.com/trwarszawa

22.03 – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu – Czytanie bajki i DIY dla dzieci

https://www.facebook.com/events/551924722112495

25.03 – godz. 18.00 – na FB spotkanie autorskie z okazji premiery książki Janiny Bąk

https://www.facebook.com/events/2980711365305066/

Premiera nagrania performancu tanecznego Marty Ziółek jako fragment wystawy „Squares” z sierpnia 2019

Muzycy Jerusalem Orchestra East West pokazują swój warsztat pracy i codziennie ćwiczą live na https://www.facebook.com/JerusalemOrchestra

Teatr na Plaży publikuje archiwalne materiały – spektakle i koncerty https://www.facebook.com/teatrnaplazy

Zamek Książ w Wałbrzychu realizuje lekcje historii. Codziennie o 14.00 rzecznik odpowiada na pytania internautów.

https://www.facebook.com/KsiazWalbrzych

Akcja #ZostanzMuzyka – streamowanie koncertów, wsparcie twórców http://zostanzmuzyka.pl

od 15.03 na Arte.tv dostępna Pippi Langstrump z Opery Helsińskiej

https://www.arte.tv/…/pippi-laangstrump-w-operze-helsinski…/

Wydawnictwo Ambaje zaczęło publikować książkę w odcinkach – https://www.facebook.com/WydawnictwoAmbaje

—————————————————————–

Aktualizacja, 16.03.2020, godz. 09:30

LIVE STREAMING

#KeepTheMusicGoing

16.03 – godz. 9.00 czasu polskiego –

Melbourne Symphony Orchestra – koncert zostanie zarchiwizowany na

https://www.youtube.com/watch…

16.03 – godz. 17.00 – Biblioteka Sopocka – Teatrzyk Pacynka

https://www.facebook.com/BibliotekaSopocka

od 16.03 – godz. 18.00 – „UL z książkami” czyli reprezentanci Unii Literackiej codziennie spotykają się z czytelnikami online

Szczegóły na: https://www.facebook.com/unia.literacka/

od 16.03 – godz. 19.00 – codzienne spotkania autorskie z pisarzami na FB Agencji autorskiej „Opowieści”

https://www.facebook.com/agencjaopowiesci/

17.03 – godz. 19.00 Pisanie online na czas izolacji – Stół Powszechny

https://www.facebook.com/stolpowszechny/

18.03 – godz. 20.00 – pokaz burleski

https://www.facebook.com/pinupcandyburlesquestar

18.03 – godz. 21.00 – Domówka na FB Janusza Radka

https://www.facebook.com/januszradek.music

21.03 – godz. 18.00 – Live from the forest – koncert Atanas Valkov

https://www.facebook.com/atanasvalkovmusic

———————————————————————————–

Aktualizacja, 15.03.2020, godz. 18:30

LIVE STREAMING

15.03 – godz. 18:00 – koncert Filharmonii Koln

http://www.philharmonie.tv

15.03 – godz. 19:00 – Gulherme Rodrigues SOLO na FB

https://www.facebook.com/events/666041190889400/

15.03 – godz.21:00 – premierowe słuchowisko Thomasa Bernharda „Komediant” na antenie radiowej Jedynki

16.03 – godz. 12:00 – warsztat wokalny dla dzieci i rodziców na FB Alicji Janosz

https://www.facebook.com/alicjajanosz

16.03 – godz. 17.00 – Fundacja Kamila Maćkowiaka premiera filmu dokumentalnego „Projekt DIVA”

https://www.facebook.com/FundacjaMackowiaka

18.03 – godz. 21:00 – Wiracki Solo Piano na FB

https://www.facebook.com/events/219840315804330/

21.03 – godz. 19:00 – Percival Schuttenbach – streaming 2 koncertów na youtube.com/user/percivalschuttenbach

21.03 – godz. 20:00 – Jak chcesz – koncert na FB

https://www.facebook.com/events/560396031500914/

21.03 – godz. 21.00 – Wolność Kosmos Improwizacja – koncert na FB

https://www.facebook.com/events/338489833774246/

Codziennie pianista Igor Levit gra koncert na swoim kanale na Periscope – https://www.pscp.tv/igorpianist

#GramyWDomu – akcja społeczna mająca na celu promocję koncertów livestream na jednym fanpage, powiązana ze zbiórkami, które w całości trafią do artystów

gramywdomu

Wojciech Chmielarz zapoczątkował akcję pisania i codziennego wrzucania do sieci nowej książki. Wyzwanie podchwycił Jakub Ćwiek i pisze minipowieść „Trochę kultury” publikuje w odcinkach na swoim FB

No to jedziemy dalej z minipowieścią "TROCHĘ KULTURY" publikowaną tu PREMIEROWO w CODZIENNYCH ODCINKACH‼️‼️Dla tych,…

Opublikowany przez Jakuba Ćwika. Dosłownie. Niedziela, 15 marca 2020

Czytagramy.pl udostępnia słuchowisko „Mgła” w znakomitej obsadzie aktorskiej

http://www.czytagramy.pl/mgla

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie udostępniła kolejne odcinki podcastów z cyklu „inspirATorzy”

Wirtualne zwiedzanie wystaw Cenrum Historii Zajezdnia

https://www.facebook.com/centrumhistoriizajezdnia

———————————————————————————–

Aktualizacja, 15.03.2020, godz. 9:30

Akcja #WspieramArtystow #TrzymamBilet oraz fanpage UmywalkaKultury – wsparcie artystów w obecnej sytuacji

LIVE ONLINE:

28.03 – godz. 18:00 – Michał Bagiński na FB – pokaz filmu BLISKO, połączony ze spotkaniem autorskim

21.03 – godz. 20:00 – Domowy koncert Gdańsk Necropolitan Orchestra – na FB

21.03 – godz.18:00 – Sviatyj – koncert na FB

20.03 – godz. 17:00 – Koncert Barbary Karlik Hafiarki na FB

17.03 – godz. 14:00 – Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu – oprowadzenie on-line po wystawie

15.03 – godz. 21:30 – Paulina Holtz czyta książkę „Tylko dla mężczyzn” Magdaleny Samozwaniec

15.03 – godz. 20:00 czasu polskiego – Piotr Beczała, Emmanuel Ceysson, Howard Watkinse i Joyce DiDonato – live na FB Joyce – fragmenty Werthera

15.03 – godz. 18:30 – Baśnie Ludów Ziemi. Koncert na FB

15.03 – godz. 18:00 – KlubUbulka – koncert Kufajka Rencisty na FB

15.03 – godz. 17:00 – Galeria Sztuki w Mosinie – na FB spotkanie z cyklu „Muzyka w Galerii”

15.03 – Teatr Komedii Valldal – YT – premiera nagranego spektaklu „Wikingowie.Musical nieletni”

„Tygodnik na kwarantannę” – wybór najlepszych tekstów publikowanych w ciągu ostatnich dekad w „Tygodniku Powszechnym”

Magazyn Materiałów Literackich Cegła otwiera archiwa

Gazeta Świętojańska prezentuje materiały z prób medialnych

Kultura Gniewu – na Issuu udostępniła komiks Marcina Podolca „Bajkę na końcu świata”

Board Game Arena – na FB materiały do gier

TechnoInstytut – sety DJskie na FB

Lunatycy Martwej Dyskoteki – prowadzili retransmisję swojego koncertu

Bajka Disco Club Łódź – prowadzi sety klubowe na FB

Agnieszka Chylińska planuje zarówno koncerty unplugged jak i czytanie swoich książek dla dzieci

Smolik zaśpiewał piosenkę u siebie na FB i wezwał do działania m.in Johna Portera, Krzysztofa Zalewskiego, Kayah, Natalię Przybysz, Natalię Nykiel, Mikromusic, Darię Zawiałow, Katarzynę Nosowską, Karaś/Rogucki

Muzeum Regionalne w Międzychodzie rozpocznie prezentację wirtualnych kolekcji tematycznych ze swoich zbiorów

———————————————————————————–

Aktualizacja, 14.03.2020, godz. 20:30

BandCams.pl – strona z kalendarzem streamingów

21.03 – koncert Projekt Pudło na FB

21.03 – godz. 20.00 – na YT koncert LIVE Łydka Grubasa

20.03 – godz. 19.00 – Koncert Heima na FB

20.03 – godz. 18.00 – ZAGI SOLO online – na YT

19.03 – godz. 20.00 – na FB Korona-wirówka na Józefa/Potańcówka streamingowa

18.03 – godz. 19.00 – B6 <zostan w domu> live na FB

17.03 – godz. 17.00 – Antywirusowy Koncert Szalom Chełm na FB

od poniedziałku 16.03 – Teatr Groteska z Krakowa – program artystyczny złożony z najpopularniejszych piosenek

od 16.03 – na antenie Radia dla Ciebie – bajki z Edytą Jungowską

15.03 – wieczorem – domówka na FB u Janusza Radka

od 15.03 – godz.20.00 – Teatr Wolandejski – na FB będzie publikował nagrania wybranych opowiadań z „Dekameronu” Boccaccia

15.03 – godz. 21.00 – Spektakl dyplomowy Nie jedz tego, to jest na święta online, w ramach festiwalu FIST w Belgradzie

15.03 – godz. 20.05 – Kutnowski Dom Kultury – retransmisja spektaklu „Damy i Huzary” na FB

15.03 – godz. 18.00 – koncert na fanpage Magdaleny Wasylik

14.04 – godz. 20.00 i 21.00 – Radio Kapitał – na FB Qba Janicki – LIVE – kocert solowy i audycja sonic-fiction

14.03 – godz. 20.00 – Przemek Lisek – Koncert szantowy on-line na FB

14.03 – godz. 20.00 – Teatr Papahema – na YT premiera nagrania spektaklu „Poskromienie złośnicy”

14.03 – godz. 20.00 – na YT DJ z Wąsem – Byłaś serca biciem w Balu

14.03 – godz. 20.00 – Protokultura – Klub SZtuki Alternatywnej – Separacja : Support your local club – Stream Techno

14.03 – godz. 19.00 – Magda Steczkowska live na FB

14.04 – godz. 16.00 – Teatr Rozmaitości Gwitajcie – na YT retransmisja spektaklu dla dzieci „Mądralinka”

14.03 – godz. 11.00 – Akademia Odkryć Fotograficznych – spotkanie na FB z Markiem Arcimowiczem

13-15.03 – OSPPT YAPA – na FB nagrania z wcześniejszych edycji Festiwalu

Festiwal Wrażliwy – otwiera czytelnię reportaży, wkrótce filmy

Teatr WARSawy – na YT premierowo z „Fire on Babilon”

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie – na FB udostępnia archiwalne spektakle

Teatr Mumerus – na YT udostępnia archiwalne spektakle

Teatr Stary w Lublinie – na VOD spektakle archiwalne

Fundacja Rzeszowska – na YT Teatr Tutorial dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z Teatrem

Wojciech Kucharczyk – na FB przekazuje kody do bezpłatnego odsłuchu materiałów na bandcamp

Usłyszeć Taniec – na YT zapis spektaklu z Teatru Studio w Warszawie

Teatr Barakah – na YT spektakl Elementarz Polskiego Patrioty

Wajda School&Studio – na YT udostępnia dokumenty i fabuły powstałe w szkole

Teatr Mumerus – na YT archiwalne spektakle

Nowe Horyzonty – kino dzieci online

Muzeum Opowieści – na FB zajęcia dla dzieci live

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie – na FB opowieści o zbiorach

Gutek Film – dostęp do całego aktualnego katalogu filmów dostępnych online

Spółdzielnia Ogniwo – zapisy rozmów ze spotkań autorskich

TOFU Studio – na YT bezpłatny odsłuch bajek/legend z kalendarza przygotowanego dla UNICEF

Kurnik.pl – gry online, szachy, brydż

Image Comics i TKO udostępniają niektóre pierwsze numery komiksów bezpłatnie. Na Comixology są darmowe komiksy.

Kicman/Czapiewski – Cholerna planeta – komiks udostępniony bezpłatnie na gumroad

Kurasiński/Śledziński – Strange years: Autumn – bezpłatny dostęp do komiksu via FB Artur Kurasiński

CSW Toruń – Zadania do (wspólnego) działania

Zamek Królewski na Wawelu – na FB cykl #przezdziurkeodklucza

Muzeum Sztuki w Łodzi – w mediach społecznościowych dzieli się wirtualnymi zasobami

Newsweek.pl – nielimitowany dostęp do wszystkich treści

JazzPRESS – dostęp do archiwum 100 numerów

Radio JAZZ.FM – archiwum ponad 700 podkastów

Magazyn Purpose – dostęp do archiwum 82 numerów

Gdynia Rodzinna – na stronie www udostępnione książeczki-gdynieczki dla dzieci

Muzeum Inkluzji w Bursztynie jest otwarte wirtualnie.

———————————————————————————–

Aktualizacja, 14.03.2020, godz. 10:30

od 16.03 – Zachęta Narodowa Galeria Sztuki – Warsztaty dla dzieci online via skype

od 16.03 – codziennie Metropolitan Opera otwiera swoje archiwa bezpłatnie na 20h/codziennie/każdy spektakl

16.03. – godz. 12.00 – Nagrobki koncert live na YT

15.03 – godz. 20.30 – Krzysztof Iwaneczko – Solo act na FB

15.03 – godz. 20.00 – koncert Grzegorz Bojanek „Live from Home”

15.03 – godz. 18.00 – Paweł Izdebski (Studio Accantus)

15.03 – godz. 17.00 – Wojciech Chmielarz spotkanie autorskie na FB smakksiazki.pl

14.03 – godz. 19.00 – Sajko i Amadi organizują pierwszą sterylną imprezę – układ kanałów jak w klubie

14.03 – godz. 17.00 – Koncert Ewa Farna na FB

Centrum Nauki Kopernik – Cykl działań edukacyjnych

———————————————————————————–

Aktualizacja, 13.03.2020, godz. 22:12

od 16.03 – Gdynia Kulturalna – codziennie o 18.00 pokazy teatralne, koncerty, warsztaty i filmy z gdyńskich instytucji kultury

15.03 – koncert Koncert Urszuli on-line. Zostań w Domu z Muzyką

15.03 – odsłuch Artificial Stupidity – transmisja LIVE

14.03 – debata Pandemia czy panika?

14.03 – wernisaż wystawy Transit w Muzeum Narodowym w Gdańsku – Oddział Sztuki Nowoczesnej

13.03 – odsłuch Joanna Duda

13.03 – koncert Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Sety DJskie – Plug.in

Zapisy spektakli Wiener Staatsoper – dostępne przez 24h/spektakl/koncert

Zapisy koncertów Berliner Philharmoniker – dostęp bezpłatny na 30 dni

Graj z Rebelem – aktywności live

Podcasty Radio TOK FM – 14 dniowy okres bezpłatny

Legimi – pakiety książek do przeczytania bezpłatnie

Polona – Cyfrowa Biblioteka Narodowa

Pomelody – wartościowa muzyka i zabawy dla dzieci – dostęp bezpłatny na 30 dni

Wydawnictwo Doczute – PDF książki Anna Królikiewicz

Wydawnictwo W.A.B., Wydawnictwo Wilga, foxgames.pl, Virtualo, Empik Go – rozdadzą w konkursie 1000 książek i gier

Nowe Horyzonty – 10 filmów za niewielką opłatą

Stowarzyszenie Zielona Grupa – niespodzianki dla dzieci i rodziców

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – karty do twórczej zabawy

Gdańska Galeria Miejska – Grassówka czyli gra online z Grassem w tle.

Teatr Miniatura – spektakl Bajki robotów

Teatr na Plaży – archiwalne materiały teatralne

Muzeum Zamkowe w Malborku – wirtualne spacery

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – archiwalne spektakle

Muzeum Narodowe w Warszawie – codzienna dawka sztuki

Żydowski Instytut Historyczny – nagrania z minionych spotkań

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – „Muzeum Polin w Twoim domu” – archiwalne materiały, oprowadzania i spotkania.

Edukreska – lekcje rysunku online

Opery po szwedzku – operanplay.se

Wirtualne spacery po muzeach – travelandleisure.com

——————————————————————————–

12.03.2020, godz. 19:20.

Blisko 700 osób ogląda obecnie streaming spektaklu z Teatr Nowy Poznań, o 18tej odbył koncert Borowka Music, o 20.00 koncert Simona Rattle’a z Berliner Philharmoniker, opera ze Staatsoper Unter den Linden, jutro koncert w Filharmonia Łódzka, Odwołany – Koncert pod gwiazdami: Janek Traczyk, pakiety artystycznych zajęć w Otwarty Zakład Artystyczny, Wawerskie Centrum Kultury, wernisaż online odbędzie się w Centrum Sztuki Galeria EL, oprowadzania Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art, spotkania z pisarzami Agencja autorska „Opowieści”, planują podobne aktywności Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Kultury Miejskiej, Galeria Sztuki Współczesnej, archiwalne nagrania spektakli/koncertów można oglądać na vod Teatr Wielki – Opera Narodowa, TEATR WIELKI – OPERA POZNAŃ, Ninateka, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera, TheMuBa, zwiedzać Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, czytać na Wolne Lektury. Czy są jeszcze jakieś inne inicjatywy, które w najbliższych dniach zostaną przeniesione z offline do online?

CC: grupa Marketing w Kulturze