KICK-OFF

KICK-OFF to inicjatywa powołana do życia przez nas, dwuosobowy kolektyw, Zuzę Gadomska i Marka Rogalę. KICK-OFF to cykliczne wydarzenie, które ma pozwolić bardzo młodym twórcom wyjść ze swoją działalnością do szerszego grona odbiorców. Chcemy wykorzystać nasze wystawowe doświadczenia i pomóc innym zacząć prezentować swoją twórczość publiczności. Wiemy, że zorganizowanie pierwszej wystawy może wydawać się trudne, pierwsze spotkania z odbiorcami podczas wernisażu mogą paraliżować a organizacja i produkcja wystawy może przytłaczać. Dlatego naszym głównym celem jest wsparcie mniej doświadczonych, młodych twórców oraz stworzenie dla nich bezpiecznego miejsca na doświadczenie tego wszystkiego po raz pierwszy.

Wystawa KICK-OFF miałaby zamykać się w pięciu dniach i byłaby bardzo intensywnym warsztatem przeprowadzania i organizowania wystaw. Pierwszego dnia zaplanowaliśmy montaż wystawy i przygotowanie wernisażu. Drugi dzień to otwarcie wystawy i pierwsze zderzenie z publicznością. Chcemy zadbać o to, aby młody twórca w komfortowych warunkach mógł opowiedzieć odbiorcom o swojej działalności, zderzył się z pytaniami, zobaczył jak wygląda organizowanie wernisażu od zaplecza. Trzeci i czwarty dzień to czas trwania wystawy, nad którą twórca sprawowałby opiekę. To znowu pozwala na spotkania z odbiorcami i konfrontacje twórczości z publicznością. Dzień 5 to demontaż wystawy i podsumowanie wspólnych działań.

Znamy organizację wystaw od zaplecza z obu stron – od strony kuratora oraz artysty. Chcemy dać platformę osobom, które chciałaby zaprezentować swoją twórczość, ale organizacja wystawy zwyczajnie ich przerasta i blokuje w wyjściu do publiczności. Jeżeli działasz ze sztukami wizualnymi, wzornictwem, performancem, ale nie miałaś/nie miałeś jeszcze okazji pokazać swoich działań szerszej publiczności – ten projekt jest skierowany do Ciebie. Pozwolimy Ci przejść przez ten proces bezboleśnie, zapewnimy przestrzeń, pomoc i wsparcie merytoryczne.

Jeżeli jesteś zainteresowana/zainteresowany, wyślij nam swoje zgłoszenie tu : kickoffwystawy@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *