Cześć! Wieczór, sam środek roboczego tygodnia, w moich głośnikach “uderzają i wypowiadane są” dźwięki, które tworzą muzykę Alessandro Bosetti, i przyznam się szczerze, jestem pozytywnie zaskoczony!

W odbieraniu przeze mnie muzyki nowej, zwłaszcza tej prezentowanej podczas Dni Muzyki Nowej, towarzyszy mi często ekscytacja, związana z lękiem, że owa nowa muza mi się nie spodoba. Co wówczas? Jak się zachować? Pewnie powiecie: wyłączyć odtwarzacz, wyjść z koncertu, nic na siłę. Jest we mnie jednak coś, co mówi, daj mu, jej, im, szanse. Odbierz lekcję muzyki, przemyśl ją później. I faktem jest, że często tak robię. Często nie wracam do wykonawców, którzy są (grzecznie pisząc) niestandardowi, zbyt odważni, abstrakcyjni, ale cenie sobie bardzo możliwość obcowania z nimi podczas koncertu. I tak zdarza się często podczas Dni Muzyki Nowej, której owym kwadratem i owym tekstem kolejną edycję zapowiadam. Już w styczniu w Żaku, będziemy mogli odebrać kolejne znakomite lekcje muzyki nowej, nie mainstreamowej, niecodziennej. 

Wspomniany Alessandro Bosetti oraz Jacaszek & Kwartludium to wykonawcy, z którymi spotkamy się podczas 1. wieczoru styczniowej edycji DMN. I choć o samych wykonawcach nic nie napisałem, może zachęcę Was do wizyty w Żaku swoim krótkim rozważaniem o sensie obcowania z muzyką nieznaną. 

Poniżej kilka linków, aby ułatwić Wam zapoznanie się z wykonawcami dnia pierwszego, jeśli jeszcze ich nie znacie i jesteście zainteresowani. Fajnie by było gdybyście byli zainteresowani 🙂

LINKI:
ALESSANDRO BOSETTI / www – http://www.melgun.net / Soundcloud – https://soundcloud.com/alessandro-bosetti / YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC0n0Z6Q4Gf1S9rEz3VTegaw /

JACASZEK / www – http://jacaszek.com/news / Facebook – https://www.facebook.com/Jacaszekmusic

KWARTLUDIUM / www – http://www.kwartludium.com / Facebook – https://www.facebook.com/Kwartludium?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *