Cześć!

Mam na imię Marek i codziennie, a na pewno przez większość dni w roku, robię kwadraty z odnośnikami do trójmiejskiej kultury. Kwadraty powstają różnymi technikami, każdy jest inny, a większość jest ręcznie robiona. Oglądaj kwadraty by wiedzieć co dzieje się w Gdańsku, Sopocie i Gdyni
albo po prostu z ciekawości lub dla podziwiania ich ‘urody’.


Od lipca 2020 eskaem.pl ma swój dom, dom dla kwadratów – ESKAEM.

ESKAEM to pracownia, w której powstają kulturalne kwadraty, ale także galeria sztuki.

Wystawa inaugurująca działanie galerii odbędzie się 26 września 2020,
w sobotę. Na wystawie zobaczymy prace gdańskich artystek – Zuzy Gadomskiej, Magdaleny Król i Agnieszki Nagórskiej.

Pierwszy rok działania galerii będzie rokiem eksperymentalnym, takim,
w którym ESKAEM będzie budować swoją tożsamość, oswajać się
z otoczeniem i oswajać otoczenie ze swoją obecnością. Po tej rocznej aklimatyzacji zdefiniuje swój kierunek, bądź stwierdzi jego brak o ile istnienie miejsca prezentujące różnorodną sztukę się sprawdzi.

One thought on “o eskaem.pl

  1. Serdecznie zapraszamy na koncert Maii Ka solo, który odbędzie się w ramach Mobilnego Domu Kultury: 5 września w Domu Sztuki GAK (Stryjewskiego 25) o godz. 18:30.

    „Podczas koncertu wykonam już istniejące, a napisane za czasów, tętniącego życiem i żydowską kulturą, Jidyszlandu, którego tereny Polski stanowiły znaczącą część. Wykonam je we współczesnych aranżacjach, wykorzystując głos, instrumenty klawiszowe i elektronikę. Poza tym, zaśpiewam parę autorskich utworów, które w jidysz napisałam obecnie, ponieważ od pewnego czasu «ożywiam» ten język we własnych piosenkach i formach muzycznych. Za pomocą tego narzędzia opisuję otaczający świat, który ostatnio jest polem wyraźnych zmian na globalnym poziomie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *